Amazon podpisuje umowę na przeniesienie gry fantasy Warhammer na ekrany – CNBC

Amazon podpisuje umowę na przeniesienie gry fantasy Warhammer na ekrany – CNBC

Amazon podpisał „zasadniczą umowę” z Games Workshop, firmą stojącą za popularną grą planszową fantasy Warhammer, w sprawie tworzenia programów telewizyjnych i filmów w oparciu o własność intelektualną brytyjskiej firmy.

Oli Szalik | AFP | Obrazy Getty’ego

Amazonka będzie produkować filmy i seriale telewizyjne oparte na franczyzach od Warsztat gierfirma stojąca za popularną grą stołową Warhammer.

Games Workshop poinformowało w piątkowym oświadczeniu, że osiągnęło „zasadnicze porozumienie” z Amazonem w sprawie filmowych i telewizyjnych adaptacji jego własności intelektualnej.

Prawa zostaną początkowo przyznane dla uniwersum Warhammera 40,000. Obie firmy nie ujawniły warunków finansowych transakcji.

Akcje notowanej w Londynie firmy Games Workshop wzrosły w piątek o 15%.

Umowa Amazona z Warhammerem podkreśla dążenie amerykańskiego giganta technologicznego do rzucenia wyzwania Netflixa i inne usługi przesyłania strumieniowego. Pojawia się po tym, jak Amazon wypuścił swój przebojowy serial telewizyjny Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy, oparty na powieściach fantasy JRR Tolkeina. Debiut serialu przyciągnął ponad 25 milionów widzów na całym świecie.

Obie strony uzgodniły warunki handlowe, ale Games Workshop poinformowało, że projekt wciąż podlega negocjacjom kontraktowym.

Games Workshop poinformowało, że kolejne ogłoszenie zostanie podane w bliżej nieokreślonym terminie.

Amazon powiedział, że aktor Człowieka ze stali, Henry Cavill, zagra główną rolę i będzie producentem wykonawczym Warhammera 40,000.

Firma opisała Warhammera 40,000 jako „osadzoną w dalekiej przyszłości, gdzie ludzkość stoi na skraju tego, co może być jej najjaśniejszą przyszłością lub najciemniejszym wiekiem. Zagrożeń dla imperium ludzkości jest wiele – zdrajcy napędzani przez ogień ambicji, imperia obcych przysięgli odzyskać gwiazdy i zepsuć rzeczywistość przez złowrogich bogów.

Źródło: https://www.cnbc.com/2022/12/16/amazon-signs-deal-to-bring-warhammer-to-screens.html

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.