Bob Odenkirk wyjaśnia, co sprawia, że ​​jego „Lucky Hank” tak różni się od Saula Goodmana

Bob Odenkirk wyjaśnia, co sprawia, że ​​jego „Lucky Hank” tak różni się od Saula Goodmana

Lepiej zadzwoń… Hanka?

Bob Odenkirk, znany jako oszust prawnik Saul Goodman w Lepiej zawołaj Saulapowraca do TV w Hanka na szczęście jako zrzędliwy Hank Devereaux, kierownik wydziału angielskiego w średnim wieku i profesor w tanim college’u w Pensylwanii. W komediodramacie mąż i ojciec pogrążają się w kryzysie wieku średniego, napędzanym przez jego utytułowanych uczniów z pokolenia Z, jego bystrych, ale osobliwych kolegów oraz wątpliwości co do swojej kariery. (W szkolnej księgarni nie ma nawet jego jednej powieści).

Projekt oparty jest na powieści z 1997 roku Prosty mężczyznaautorstwa laureata nagrody Pulitzera Richarda Russo. Odenkirk — który mówi, że jako dzieciak z college’u chciał zostać pisarzem w stylu Jacka Kerouaca — polubił go częściowo dlatego, że przywrócił go do komediowych korzeni: „Saul był czasami zabawny, ale nie był częścią żartu. Hank to dowcipniś. Śmieje się ze swojej sytuacji, kiedy cierpi”.

(Źródło: AMC)

Aktor lubił także „pozytywną stronę tego. Saul był twardym facetem do grania. Był taki samotny. Chciał Kima [Rhea Seehorn] go kochać, ale nigdy nie zamierzali się w pełni objąć”. Hank czerpie korzyści z silnego związku ze swoją żoną, energiczną wicedyrektorką liceum Lily, graną przez ZabijanieMireille Enos. „Chociaż Hank jest zrzędliwy” — zauważa Odenkirk — „kocha swoją żonę, a ona kocha jego”.

Kiedy Hank krytykuje studenta (który domagał się krytyki!), konsekwencje zagrażają jego kadencji i powodują pęknięcia w jego życiu rodzinnym. Odenkirk nie jest obcy szokom wieku średniego po zawale serca na planie Saula. „Mój wzrost, czy cokolwiek może wyniknąć z tego zawału serca, wciąż jestem w trakcie” — mówi. „Pracuję nad równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Chcę więc dokonywać właściwych wyborów [I do] najlepiej, jak potrafię, z czasem, który mi pozostał na rzeczy, które kocham”.

Dla Hanka tymi rzeczami są Lily i jego licealna córka Julie (Olivia Scott Welch). Odenkirk zauważa: „Hank może myśleć, że ma pecha, ale im dłużej to oglądasz, tym bardziej myślisz: wow, masz szczęście, człowieku”.

Hanka szczęściara, Premiera serialu, Niedziela, 19 marca, AMC, IFC, BBC America, SundanceTV

Źródło: https://www.tvinsider.com/1083638/lucky-hank-amc-bob-odenkirk-preview/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.