David Crosby nie żyje: Gwiazdy składają hołd muzykowi – People.com

David Crosby nie żyje: Gwiazdy składają hołd muzykowi – People.com

Świat muzyki i nie tylko opłakują śmierć Davida Crosby’ego.


Członek założyciel zespołów The Byrds i Crosby, Stills & Nash, Crosby zmarł po „długiej chorobie” – poinformowała w czwartek jego żona. Miał 81 lat.


Reagując na tę wiadomość, Brian Wilson — piosenkarz, autor tekstów i współzałożyciel The Beach Boys — udostępnił na Twitterze zdjęcie, na którym on i Crosby rozmawiają na imprezie.


„Nie wiem, co powiedzieć poza tym Jestem załamany usłyszeć o Davidzie Crosby” – napisał. „David był niewiarygodnym talentem – świetnym piosenkarzem i autorem tekstów. I cudowna osoba. Po prostu brak mi słów. Miłość i Miłosierdzie dla rodziny i przyjaciół Dawida. Kocham, Brianie”.
Melissa Etheridge, która wcześniej potwierdziła, że ​​Crosby był biologicznym ojcem jej dwojga dzieci – Baileya i Becketta (zmarłego w 2020 roku) z byłą partnerką Julie Cypher poprzez sztuczne zapłodnienie – również złożyła hołd zmarłemu muzykowi.


„Opłakuję stratę biologicznego ojca mojego przyjaciela Becketta i Baileya, Davida” – napisała na Instagramie wraz ze zdjęciem pary. „Dał mi rodzinę. Zawsze będę wdzięczny jemu, Django i Janowi. Jego muzyka i dziedzictwo zainspirują wiele pokoleń. Prawdziwy skarb”.


Christina Applegate podzieliła się tym, jak to zrobić planuje złożyć hołd.


„Dziś wieczorem o 19:00 czasu PST moi przyjaciele i sąsiedzi będą wyć, a potem wystrzelą CSN, aby uczcić tę piękną duszę i legendę. Jeśli to zrobisz, wyślij mi filmy RIP David Crosby!! Kochamy cię” – napisała.


Drzwi również udostępnił wiadomość za pośrednictwem ich oficjalnej strony na Twitterze, która brzmiała: „Świat stracił kolejną eteryczną część ruchu pokoju i miłości z lat 60.; legendę samą w sobie i każdą grupę, której był częścią. Pojawia się w tej samej epoce co The Doors, David Crosby miał głos i umiejętności pisania piosenek, które uczyniły go całkowicie wyjątkowym…


We wzruszającym przesłaniu zespół Home Free życzył kultowego Davida Crosby’ego bezpieczne przejście na drugą stronę.”


„Zawsze inspirowaliśmy się jego pięknym pisaniem piosenek i nigdy nie skończymy rozpakowywać warstw jego muzyki” – czytamy w oświadczeniu, zamieszczonym obok ich własnej wersji „Helplessness Hopeing” Crosby’ego, Stills & Nash.
Aktor i piosenkarz rockowy Michael Des Barres pozdrawiał Crosby’ego jako kogoś, kto „trzymał się broni”, a także „trudnego i utalentowanego człowieka. którego talent i gust były ogromne”.


Des Barres kontynuował: „Jego harmonijny głos wciąż odbija się echem w Laurel Canyon. Dumny człowiek, który powiedział to, co powiedział, i czuł to, co czuł bez przeprosin. Genialny autor tekstów i amerykańska ikona, RIP”.


Piosenkarka i autorka tekstów Rosanne Cash napisała: „Nie mogę zacząć mówić, jak wpływowi byli dla mnie Crosby, Stills i Nash. Jestem wdzięczna, że ​​David Crosby przeżyłi tak bardzo smutno, że odszedł”.


POWIĄZANE WIDEO: CJ Harris, absolwent „American Idol”, nie żyje w wieku 31 lat
Danny Deraney, zdobywca nagrody Emmy, publicysta, który wcześniej pracował z Crosbym, również złożył hołd klasycznym wideo, na którym Crosby nagrywa „Long Time Gone”, hit wydany przez Crosby, Stills & Nash w 1969 roku.


„Czasami szczypię się, gdy patrzę wstecz na ludzi, z którymi pracowałem i których podziwiałem jako dziecko. Reprezentowałem Davida Crosby’ego przy różnych okazjach. Był swoim własnym człowiekiem. Mógł być kłótliwy, mógł być kotkiem. To był Cros. Tak realne, jak to tylko możliwe” – napisał Deraney na Twitterze.


Żona Crosby’ego poinformowała o jego śmierci w oświadczeniu Różnorodność w czwartek.


„Z wielkim smutkiem po długiej chorobie odszedł nasz ukochany David (Croz) Crosby” – powiedziała. „Był otoczony miłością przez swoją żonę i bratnią duszę Jan oraz syna Django. Chociaż nie ma go już z nami, jego człowieczeństwo i dobra dusza będą nas nadal prowadzić i inspirować. Jego dziedzictwo będzie nadal żyło dzięki jego legendarnej muzyce”.


Nigdy nie przegap żadnej historii — zarejestruj się Bezpłatny codzienny biuletyn PEOPLE aby być na bieżąco z tym, co LUDZIE mają do zaoferowania, od soczystych wiadomości o celebrytach po fascynujące historie ludzi.


Na zakończenie napisała: „Pokój, miłość i harmonia dla wszystkich, którzy znali Davida i tych, których dotknął. Będzie nam go bardzo brakowało. W tej chwili z szacunkiem i uprzejmością prosimy o prywatność, gdy przeżywamy żałobę i próbujemy uporać się z naszą głęboką stratą. Dziękuję za miłość i modlitwę”.

Źródło: https://people.com/music/david-crosby-dead-celebrities-react/

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.