Dlaczego HBO Max usuwa programy? „Westworld” i pełna lista – Vulture

Dlaczego HBO Max usuwa programy?  „Westworld” i pełna lista – Vulture

Aktualizacja, wtorek, 13 grudnia 2022 r.: Ponurzy żniwiarze w HBO Max znowu to robią. Tym razem usuwają oryginalny serial HBO Westworlda także Max Originals Kochać życie, Figlarkaoraz Nigdyz serwisu streamingowego, donosi Deadline. Westworld — tętniący życiem sci-fi filar marketingu HBO na różnych platformach w ciągu ostatnich kilku lat — jest prawdopodobnie największym szokiem w całej grupie, ale Max Originals też są zaskakujące: Nigdy to nigdy oficjalnie nie anulowany dramat z epoki fantasy autorstwa megaanulowanego showrunnera Jossa Whedona (najwyraźniej zakończy swoje pozostałe odcinki w usłudze przesyłania strumieniowego Warner Bros. Discovery, która nie jest HBO Max i również jeszcze nie istnieje), Kochać życie to pierwszy Max Original ze wszystkich i nigdy nie wydawał się drogi i Figlarka właściwie prawie zakończył produkcję drugiego sezonu, kiedy spadł topór. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie tytuły mają odejść z usługi. Na początku miesiąca, ulubiony przez fanów tytuł Kroniki Gordity również został odwołany z showrunnerką Brigitte Muñoz-Liebowitz lament na Twitterze że zostanie wyciągnięty z HBO Max. Inne pokazy m.in Wyspa chłopców, Los Espookysoraz Legendarny również zostały anulowane, ale nie jest jasne, czy pozostaną na platformie, czy nie.

Te cięcia i te, które przedstawiliśmy poniżej z początku roku, wraz z planem dyrektora generalnego Warner Bros. Discovery, Davida Zaslava, dotyczącym połączenia HBO Max i Discovery +, już radykalnie przekształcają platformę, która prawdopodobnie zostanie nazwana „Max” przyjdź w przyszłym roku. Na razie HBO Max wciąż ma mnóstwo programów, ale usługa, która kiedyś obiecywała pół-kompleksowy dom dla klejnotów HBO, wysokiej jakości licencji i ulubionych Warner Bros., nie jest tym, czym była kiedyś. Zaktualizowaliśmy poniższą listę o wszystkie tytuły, które zostały lub wkrótce zostaną nagle dodane z usługi poza regularną zmianą licencjonowanych treści.

12 dat Bożego Narodzenia
• O ostatniej nocy
W domu z Amy Sedaris
Amsterdam
• Ogórek Amerykański
• Aquaman: Król Atlantydy
Urok królów miasta
Wystarczająco blisko
Czech It Out
Przygoda w areszcie
Dront
• Następny wielki projektant Ellen
• Elliot z Ziemi
Esme i Roy
Ostatnia przestrzeń
Pełny rozkwit
Grzyby!
• Zgiełk pokoleniowy
• Generacja+ion
• Kroniki Gordity
Tu i teraz
• Pociąg nieskończoności
Zablokowane
Kochać życie
• Mała Ellen
• Mao Mao, Bohaterowie Czystego Serca
Brudny jedzie na Okido
Magiczny plac zabaw Mii
Potężne magiczne miecze
• Minks
• Księżycowy strzał
Pani Fletcher
Moja kolacja z Herve
Moja mama, twój tata
Odo
OK KO! – Zostańmy bohaterami
Pokaz Olliego i Księżyca
Pac-Man i upiorne przygody
Ravi Patel W pogoni za szczęściem
• Wybierz Ulica Sezamkowa Promocje
Zrób to duże, zrób to małe
Dzielić
Zgnieść
Wyspa obozów letnich
Nie za późno Show z Elmo
Uciekający króliczek (Specjalny)
Teodozja
Tig n’ Seek
Płyta winylowa
• Westworld
• Czarownice (2020)

Warto też wspomnieć, że HBO pokazuje m.in Westworld oraz Pani Fletcher, są dostępne w HBO On Demand dla użytkowników telewizji kablowej, a także na platformach VOD. Jeśli zauważysz więcej dziwnych zniknięć z HBO Max, powiadom nas o tym pod adresem streamliner@vulture.com.

Aktualizacja, środa, 17 sierpnia 2022 r.: Jak zapewne już wiesz, nie wszystko paniczne plotki o HBO Max były prawdziwe, ale Warner Bros. Discovery wyjaśniło w niedawnym oświadczeniu, że więcej tytułów opuszcza HBO Max oraz Discovery+, które „pracują nad połączeniem naszych katalogów treści na jednej platformie” do 2023 r. Trzydzieści sześć tytułów, w tym Max Originals Genera + jon oraz Nie za późno Show z Elmo, opuści streamera już w tym tygodniu, aby zrobić miejsce na „wyselekcjonowaną kolekcję treści Magnolia Network”, która „wkrótce” pojawi się w HBO Max. Oryginalne centrum CNN ma również zadebiutować w Discovery +. Zaktualizowaliśmy naszą listę, aby zawierała wszystkie tytuły, które mają odejść.

Aktualizacja, czwartek, 4 sierpnia 2022 r.: Fabuła się zagęszcza. Gdy krążą plotki dotyczące możliwej zbliżającej się fuzji HBO Max z Discovery +, wielu odkryło, że streamer usunął ze swojej biblioteki więcej tytułów, niż wcześniej informowano. Tego ranka, tweet od @LanceStLaurent zwrócił uwagę, że usuwane są nie tylko filmy Max Original, ale także oryginalne seriale HBO Płyta winylowa (krótkotrwały, ale niestety) również został bezceremonialnie usunięty ze streamera. Indiewire poinformowało, że „długa lista filmów i seriali” będzie nadal rozwijana, ponieważ Warner Bros. Discovery planuje ostatecznie połączyć swoje dwie usługi przesyłania strumieniowego. „Treści, które mają zostać usunięte, to zazwyczaj programy i filmy, które nie są wyświetlane w usłudze, ale mają szansę na częściowe odpisanie” – czytamy w tym raporcie.

Wątek Reddit sprzed miesiąca zauważył garść zagranicznych programów HBO Max, takich jak Amsterdam również został po cichu usunięty. Konto obsługi klienta streamera na Twitterze @HBOMaxPomoc potwierdził te informacje. Odpowiada użytkownikom na pytanie, dlaczego niektóre tytuły zostały usunięte, z wersjami tego formularza: „Pracując nad połączeniem HBO Max i Discovery +, wprowadzamy pewne zmiany w naszych usługach. Część tego procesu obejmuje usunięcie wybranych treści”. Najwcześniejszy tweet, jaki udało nam się znaleźć, pochodzi z 28 czerwca 2022 r.

Oryginalna historia następuje.

Coś dziwnego dzieje się w HBO Max. Po wiadomościach o tym, że Warner Bros. Discovery odkłada na półki nadchodzące bezpośrednie przesyłanie DC Dziewczyna nietoperz oraz Scoob!: Świąteczne nawiedzeniebystroocy użytkownicy Reddit zauważyli, że niektóre filmy Max Original zostały całkowicie wycofane z usługi. Różnorodność potwierdził raport, stwierdzając, że co najmniej sześć filmów nakręconych i wydanych wyłącznie w serwisie streamingowym zostało niedawno ściągniętych z HBO Max, a firma nie wspomina o tym w swoich miesięcznych raportach o opuszczaniu serwisu przez filmy. (Podczas gdy filmy pojawiają się i wychodzą w serwisach streamingowych jest powszechne jest ciche usuwanie własnej oryginalnej zawartości streamera nie.) Sześć filmów, o których mowa, to Lana Condor – i Cole Sprouse – w rolach głównych Księżycowy strzałremake Roberta Zemeckisa Czarownice z udziałem Anne Hathaway i Octavii Spencer, Setha Rogena Ogórek Amerykański, Superinteligencja z Melissa McCarthy, film COVID Douga Limana Zablokowane z Anne Hathaway (o co tu Warner Bros?! Żartuję… może) i Chiwetel Ejiofor, a na koniec reżyser Angel Manuel Soto Urok królów miasta. Tymczasem restart LeBrona Jamesa Domówka miał ukazać się 28 lipca, a teraz jest całkowicie nieobecny w kalendarzu. Filmy, z wyjątkiem filmów LeBrona, można kupić lub wypożyczyć na platformach VOD.

Chociaż Warner Bros. Discovery nie skomentował sytuacji — nie otrzymaliśmy jeszcze własnej odpowiedzi — wiadomość ta pojawia się przed ogłoszeniem wyników spółki za drugi kwartał w czwartek, 4 sierpnia. W numerze z czerwca 2022 r. BuforowanieJosef Adalian napisał, że podczas gdy HBO Max kwitnie, a usługa jest numerem 1 w rankingu mocy streamerów Vulture (!), druga połowa roku będzie „nic nie stabilna”, jak twierdzi nowy dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav nadal prowadzi firmę w nowe przedsięwzięcia, najlepiej takie, które wiążą się z produkcją filmów na duży ekran. Za Buforowaniemówi się, że jego zdaniem przyszłe „filmy z planszy Made for Max powinny teraz mieć budżet poniżej 35 milionów dolarów”. Różnorodność stwierdził, że usunięcie sześciu Max Originals z usługi było próbą „obcięcia kosztów” poprzez wyeliminowanie mniej popularnych tytułów strumieniowych – po opublikowaniu osobnego raportu, w którym twierdził, że poufne uzasadnienie Dziewczyna nietoperz odłożenie na półkę to „podatki”. Wygląda na to, że rok niestabilności HBO Max zaczyna się właśnie teraz.

Widzieć wszystko

Źródło: https://www.vulture.com/article/hbo-max-removing-shows-movies-list.html

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.