„Duster” JJ Abramsa otrzymuje zamówienie na serial od HBO | IndieWire

„Duster” JJ Abramsa otrzymuje zamówienie na serial od HBO |  IndieWire

Rachel Hilson i Josh Holloway zagrają główne role w nadchodzącym serialu o czarnym agencie FBI, którego celem jest zniszczenie południowo-zachodniego syndykatu przestępczego.

„Duster”, ośmioodcinkowy dramat twórcy „Zagubionych”, JJ Abramsa i LaToyi Morgan, został zamówiony przez HBO Max, ogłoszono w czwartek. Zamówienie zostało złożone prawie trzy lata po tym, jak po raz pierwszy ujawniono, że „Duster” jest w fazie rozwoju na streamerze w kwietniu 2021 r.

Ponadto Max przedstawił obsadę serialu z 1972 roku, z Rachel Hilson („This Is Us”, „Love Victor”) w roli Niny, młodej czarnoskórej agentki FBI, która podróżuje na południowy zachód z zadaniem zlikwidowania przestępstwa konsorcjum. Josh Holloway, najbardziej znany z roli Sawyera w serialu Abramsa Zagubieni, występuje u boku Hilsona jako Jim, uciekinier zwerbowany do pomocy Ninie w jej misji; jego casting został po raz pierwszy zgłoszony przez Variety w 2021 roku.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy zaprezentować widzom HBO Max ten pełen napięcia kryminał genialnych umysłów JJ Abramsa i LaToyi Morgan” – powiedziała Sarah Aubrey, szefowa działu oryginalnych treści HBO Max. „Ten program ma wszystkie elementy świetnego Max Original, z dynamiczną narracją, fantastycznymi postaciami i kilkoma naprawdę zajebistymi pościgami samochodowymi”.

Oprócz Hilsona i Hollowaya w „Duster” wystąpią także często współpracujący z Abramsem Greg Grunberg, Keith David, Sydney Elisabeth, Camille Guaty, Asivak Koostachin, Adriana Aluna Martinez i Benjamin Charles Watson.

Projekt był jednym z trzech seriali telewizyjnych zamówionych przez HBO Max od Bad Robot Productions Abramsa w następstwie umowy produkcyjnej między banerem a WarnerMedia w 2019 roku, wraz z spinoffem „Lśnienia” „Overlook” i adaptacją DC Comics „Justice League Dark” ”. HBO Max podobno zrezygnował z „Overlook”, podczas gdy nie było żadnych aktualizacji „Justice League Dark” od czasu pierwszego ogłoszenia serialu.

„Duster” będzie pierwszym projektem telewizyjnym, dla którego Abrams napisał scenariusz od czasu krótkotrwałego dramatu NBC „Undercovers” z 2010 roku. On i Morgan, najbardziej znana z pracy nad „The Walking Dead”, byli współautorami pierwszych dwóch odcinków serialu. Steph Green, która wcześniej reżyserowała dla HBO „Watchmen” i „The Book of Boba Fett”, reżyseruje dwa pierwsze odcinki. Abrams i Rachel Rusch Rich są producentami wykonawczymi za pośrednictwem Bad Robot, podczas gdy Morgan jest producentem wykonawczym za pośrednictwem TinkerToy Productions.

„LaToya i ja jesteśmy podekscytowani szansą ożywienia dzikiego, przebiegłego i zwariowanego świata Dustera, zwłaszcza dzięki tej wyjątkowej obsadzie, ekipie i sieci” — powiedział Abrams w oświadczeniu.

„„Duster” to amalgamat wszystkich moich ulubionych rzeczy – wysokooktanowej opowieści z głębokimi postaciami i wielkim sercem. To wymarzony projekt i jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim ludziom z Warner Bros. i HBO Max za wiarę w ten program” – dodał Morgan. „I nie mógłbym prosić o lepszego partnera w zbrodni niż JJ do zbudowania tego niesamowitego świata”.

Zamówienie serialu pojawia się kilka miesięcy po tym, jak HBO anulowało serial science-fiction „Westworld”, którego Abrams był producentem wykonawczym dla Bad Robot, po czterech sezonach, zanim usunięto go z HBO Max na rzecz udzielenia licencji Roku i Tubi. Reżyser „Star Trek” i „Gwiezdnych wojen” miał również w HBO serial science-fiction „Demimonde”, który został odwołany w czerwcu ubiegłego roku.

Zapisać się: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami filmowymi i telewizyjnymi! Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać nasze biuletyny e-mailowe.

Źródło: https://www.indiewire.com/2023/02/jj-abrams-duster-series-order-hbo-max-1234810822/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.