Henry Cavill zagra główną rolę w adaptacji serii Warhammer 40,000 firmy Prime Video

Henry Cavill zagra główną rolę w adaptacji serii Warhammer 40,000 firmy Prime Video

Teraz, gdy odwiesił pelerynę Supermana, Henry Cavill zagłębia się w kolejną adaptację: tę pierwszą Wiedźmin gwiazda ma zagrać główną rolę w serialu Amazon opartym na Warhammera 40 000według Reporter z Hollywood.

Seria – która jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i nie ma jeszcze żadnych scenarzystów – wywodzi się z popularnej gry planszowej, której akcja toczy się 40 000 lat w przyszłości, w której ludzie toczą niekończącą się wojnę z kosmitami i magicznymi istotami. (Cavill podobno jest Warhammera fanem gry, a nawet sam maluje miniaturowe figurki gry.) Amazon prowadzi ostatnie rozmowy w celu zablokowania praw do gry po długiej wojnie licytacyjnej.

Cavill jest najbardziej znany z roli Clarka Kenta/Supermana w wielkoekranowych hitach, takich jak Człowiek ze stali oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Jednak nie gra już tej roli na dużym ekranie po tym, jak nowy szef DC, James Gunn, ogłosił następny Nadczłowiek W filmie wystąpi młodszy aktor jako słynny superbohater.

Zagrał także jako Geralt z Rivii w Netflix Wiedźmin, który oparty jest na serii książek Andrzeja Sapkowskiego i zadebiutował na streamerze w 2019 roku. Ale w październiku Netflix ogłosił, że Cavill nie wróci z czwartym sezonem serialu, a rolę Geralta przejmie Liam Hemsworth. (Pomimo wiadomości o Supermanie, Cavill nie wróci do Wiedźmin odzyskać główną rolę, potwierdziła TVLine.)

Inne osiągnięcia Cavilla to m.in Tudorowie, Człowiek z WUJKA oraz Enoli Holmes.


x

Źródło: https://tvline.com/2022/12/15/henry-cavill-warhammer-40000-amazon-tv-series/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.