Hollywoodzkie gwiazdy oddają hołd piosenkarce „Flashdance” – FOX13 News Memphis

Hollywoodzkie gwiazdy złożyły w sobotę hołd nagrodzonej Oscarem piosenkarce Irene Caras, której śmierć ogłosiła w piątek jej publicystka.

>> Przeczytaj więcej popularnych wiadomości

63-letnia Cara, której prawdziwe nazwisko brzmiało Irene Escalera, zmarła w swoim domu na Florydzie. Nie jest jasne, kiedy zmarła iw którym miejscu zamieszkania. Według Tampa Bay Times kupiła dom w Largo w 2014 roku. Miała również adres w New Port Richey, gdzie ma swoją siedzibę jej firma muzyczna Caramel Productions.

Gwiazda „Flashdance”, Jennifer Beals, Debbie Allen i Questlove, byli wśród znanych osobistości pamiętających piosenkarkę, która zyskała rozgłos w musicalu „Fame” z 1980 roku i zdobyła Oscara za przebój „Flashdance.. What A Feeling” z 1983 roku.

Beals, która zagrała we Flashdance, udostępniła na Instagramie swoje zdjęcie z Carą podczas ceremonii rozdania Oscarów w 1984 roku.

„Dziękuję genialna Irene za twoje otwarte serce i odważny talent do potrójnego zagrożenia” – napisał Beals. „Trzeba było pięknej marzycielki, aby napisać i wykonać partytury dla tych, którzy odważą się marzyć”.

Allen, który zagrał w 136 odcinkach telewizyjnej wersji „Fame” opartej na filmie i emitowanej w latach 1982-1987, tweetował“Moje serce jest złamane. #IreneCara była tak utalentowanym i pięknym geniuszem. Jej talent i muzyka będą żyły wiecznie! PAMIĘTAJ JEJ IMIĘ NA ZAWSZE!”

Allen wyreżyserował także 11 odcinków serialu telewizyjnego.

Kondolencje złożył także gwiazdor Stranger Things, Matthew Modine, który tweetował, „Co za obecność. Co za głos. Zdefiniowała dekadę swoimi piosenkami.

Cara rozpoczęła karierę jako piosenkarka i tancerka dziecięca, zanim pojawiła się w filmie muzycznym „Fame” z 1980 roku. Zagrała jako Coco Hernandez i zaśpiewała piosenkę tytułową oraz „Out Here on My Own”, według The Hollywood Reporter. Obie piosenki były nominowane do Oscara.

„Flashdance… What a Feeling” z filmu Flashdance z 1983 roku przyniosła jej Oscara i nagrodę Grammy. Inne kredyty obejmują film z 1976 roku Iskrawraz z wieloma produkcjami na Broadwayu.

Giovanni Leguizzamo tweetował że Cara „była jednym z powodów, dla których jestem tutaj dzisiaj! Sprawiła, że ​​uwierzyłem, że jeśli jesteś Latynosem, dasz radę! Karmiła moją społeczność.

burmistrza Nowego Jorku Erica Adamsa tweetował że Cara, która urodziła się w nowojorskiej dzielnicy Bronx, „śpiewała pieśń Nowego Jorku”.

„Sięgał gwiazd i tworzył ścieżkę dźwiękową przez wieki” — dodał Adams.

„Teraz… nie ma nic”, Questlove tweetował. „Cześć Irenko kochana. smutno mi z tego powodu.

Źródło: https://dcgridmod.com/hollywood-celebrities-pay-tribute-to-flashdance-singer-fox13-news-memphis/

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.