Lance Reddick, gwiazdor „The Wire” i „John Wick”, zmarł w wieku 60 lat Nowości

Lance Reddick, gwiazdor „The Wire” i „John Wick”, zmarł w wieku 60 lat Nowości

NOWY JORK — Zmarł Lance Reddick, aktor charakterystyczny, który specjalizował się w graniu intensywnych, lodowatych i prawdopodobnie złowrogich autorytetów w telewizji i filmach, w tym w „The Wire”, „Fringe” i serii „John Wick”. Miał 60 lat.

Reddick zmarł „nagle” w piątek rano, powiedziała jego publicystka Mia Hansen w oświadczeniu, przypisując jego śmierć przyczynom naturalnym. Nie podano dalszych szczegółów.

Wendell Pierce, współgwiazda Reddicka w „The Wire”, złożył hołd na Twitterze. „Człowiek wielkiej siły i łaski” – napisał. „Tak utalentowany muzyk, jak był aktorem. Uosobienie klasy.” Reżyser „John Wick — rozdział czwarty” Chad Stahelski i gwiazda Keanu Reeves powiedzieli, że dedykują nadchodzący film Reddickowi i byli „głęboko zasmuceni i załamani stratą”.

W trakcie swojej kariery Reddick często nosił garnitur lub schludny mundur, grając wysokich, małomównych i eleganckich mężczyzn. Najbardziej znany był z roli prostolinijnego porucznika Cedrica Danielsa w przebojowym serialu HBO The Wire, w którym jego postać była boleśnie uwięziona w zagmatwanej polityce wydziału policji w Baltimore.

Twórca „The Wire”, David Simon, pochwalił Reddicka na Twitterze: „Wytrawny profesjonalista, oddany współpracownik, uroczy i delikatny człowiek, lojalny przyjaciel. Mógłbym tak dalej, ale nie, nie mogę. To jest obrzydliwe. I zdecydowanie, zdecydowanie za szybko.

„W głębi duszy jestem artystą. Czuję, że jestem bardzo dobry w tym, co robię. Kiedy poszedłem do szkoły teatralnej, wiedziałem, że jestem co najmniej tak samo utalentowany jak inni studenci, ale ponieważ byłem czarnym mężczyzną i nie byłem ładny, wiedziałem, że będę musiał ciężko pracować, aby być najlepszym, na jaki mnie stać. być i być zauważonym”, powiedział Reddick Los Angeles Times w 2009 roku.

Reddick wystąpił także w serialu Fox Fringe jako agent specjalny Phillip Broyles, elegancko ubrany Matthew Abaddon w Lost, a także zagrał wszechstronnie utalentowanego konsjerża hotelu Continental Charon w filmach Lionsgate John Wick, w tym w czwartym z seria, która ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

„Świat Wicka nie byłby tym, czym jest, bez Lance’a Reddicka i niezrównanej głębi, jaką wniósł do człowieczeństwa i niewzruszonej charyzmy Charona. Lance pozostawia po sobie niezatarte dziedzictwo i niezwykle imponujący dorobek, ale zapamiętamy go jako naszego uroczego, radosnego przyjaciela i konsjerża” – napisał Lionsgate w oświadczeniu.

Reddick zdobył nominację do nagrody SAG w 2021 roku jako członek zespołu przy filmie Reginy King „One Night in Miami”. Grał powtarzające się role w „Intelligence” i „American Horror Story”, a przez siedem lat występował w serialu „Bosch”.

Jego nadchodzące projekty obejmują remake „Biali ludzie nie potrafią skakać” z XX wieku oraz „Shirley”, film biograficzny Netflix o byłej kongresmence Shirley Chisholm. Miał również pojawić się w spin-offie „Johna Wicka” „Ballerina”, a także w „The Caine Mutiny Court-Martial”.

Urodzony i wychowany w Baltimore Reddick był absolwentem szkoły teatralnej na Uniwersytecie Yale, który po szkole odniósł pewien sukces, lądując gościnnie lub powtarzając role w „CSI: Miami” i „Law & Zakon: Jednostka Specjalna dla Ofiar”. Wystąpił także w kilku filmach, w tym „Śniłem o Afryce”, „Oblężenie” i „Wielkie nadzieje”.

To właśnie w czwartym sezonie „Oz”, grającym skazanego na zagładę tajnego oficera wysłanego do więzienia, który staje się uzależniony, Reddick dokonał przełomu w karierze.

„Nigdy nie interesowałem się telewizją. Zawsze postrzegałem to jako środek do celu. Jak wielu aktorów interesowałem się tylko teatrem i filmem. Ale „Oz” zmienił telewizję. To był początek panowania HBO w jakościowych, ostrych, artystycznych materiałach. Rzeczy, które nawiązują do wielkiego kina lat 60. i 70.”, powiedział The Associated Press w 2011 roku.

„Kiedy nadarzyła się okazja dla „Oz”, podskoczyłem. A kiedy przeczytałem pilota do „The Wire”, jako facet, który nigdy nie chciał występować w telewizji, zdałem sobie sprawę, że muszę wystąpić w tym programie”.

Reddick uczęszczał do prestiżowej Eastman School of Music, gdzie studiował kompozycję klasyczną i grał na pianinie. Jego pierwszy album, jazzowy „Contemplations and Remembrances”, ukazał się w 2011 roku.

Miał powracającą rolę Jeffreya Tetazoo, dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej, w serialu CBS „Intelligence”. W „American Horror Story: Coven” wcielił się w Papę Legbę, pośrednika między ludzkością a światem duchów.

Reddick pozostawił żonę Stephanie Reddick i dzieci, Yvonne Nicole Reddick i Christophera Reddicka.

O jego śmierci jako pierwszy poinformował portal celebrytów TMZ.com.

___

Mark Kennedy jest na http://twitter.com/KennedyTwits

Źródło: https://abcnews.go.com/US/wireStory/lance-reddick-wire-john-wick-star-dies-60-97948793

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.