Małe światełko: National Geographic ustala datę premiery serialu dramatycznego o Miep Gies

Małe światełko: National Geographic ustala datę premiery serialu dramatycznego o Miep Gies

Małe światło wkrótce trafi do National Geographic. Sieć podała datę premiery dramatu historycznego opowiadającego historię Miep Gies, która pomagała Anne Frank i jej rodzinie ukrywać się przez dwa lata podczas II wojny światowej.

W rolach głównych Bel Powley, Joe Cole i Liev Schreiber, Amira Casar, Billie Boullet, Ashley Brooke, Eleanor Tomlinson, Andy Nyman, Caroline Catz, Noah Taylor, Sally Messham, Ian McElhinney, Nicholas Burns, Liza Sadovy, Laurie Kynaston i Sebastian Armesto , serial pojawi się w dniu 1 maja.

National Geographic Channel ujawnił więcej informacji na temat nadchodzącej serii w komunikacie prasowym.

„Nowa limitowana seria A SMALL LIGHT skupia się na inspirującej, prawdziwej historii Miep Gies, która odegrała kluczową rolę w ukrywaniu Anne Frank i jej rodziny podczas nazistowskiej okupacji w Amsterdamie. Aby uhonorować Miep w jej 114. Poniedziałek, 1 maja, o godz. 9/8c w National Geographic z dwoma odcinkami jeden po drugim. Nowe odcinki będą pojawiać się w każdy poniedziałek o 9/8c i 10/9c na National Geographic i będą transmitowane następnego dnia na Disney+.

Opowiedziana z nowoczesną wrażliwością, A SMALL LIGHT opowiada niezwykłą, prawdziwą historię sekretarki Miep Gies (Bel Powley), która była młodą, beztroską i upartą kobietą – w czasach, gdy opinie zabijały – kiedy jej szef, Otto Frank (Liev Schreiber), poprosił ją o pomoc w ukryciu jego rodziny przed nazistami w czasie II wojny światowej.

Bez wahania Miep zgodziła się.

Przez kolejne dwa lata wraz ze swoim odważnym i oddanym mężem Janem (Joe Cole) wraz z kilkoma innymi bohaterami dnia codziennego czuwała nad ukrywającymi się w tajnej oficynie rodzinami Franków, van Pelsów i Pfefferów.

Życie niegdyś pełne przyjęć i kufli piwa, serial szczegółowo opisuje, jak życie Miep zmieniło się w momencie, gdy powiedziała „tak”. Od codziennych wypraw po jedzenie, przez żebractwo o kupony żywnościowe, po sprzedaż ukochanych pamiątek, wymagało to niezliczonych bezinteresownych poświęceń. W końcu to Miep znalazła pamiętnik Anne Frank i przechowała go, aby ona i Otto mogli później podzielić się nim ze światem, aby był on świadectwem dla przyszłych pokoleń.

Nakręcony w Amsterdamie i Pradze, A SMALL LIGHT ujawnia również, że oprócz ukrywania ośmiu dusz w aneksie przed nazistami, dzielna para jednocześnie ukrywała wiele innych w Amsterdamie i okolicach z pomocą holenderskiego ruchu oporu. Zaciekły występ Powleya strząsa pajęczyny z historii i sprawia, że ​​historia Miep wydaje się aktualna i aktualna, zmuszając widzów do zadania sobie pytania, co by zrobili na miejscu Miep; iw czasach nowożytnych, pytając, czy mieliby odwagę przeciwstawić się nienawiści. Tytuł serialu pochodzi od czegoś, co Miep powiedziała pod koniec swojego życia: „Nie lubię być nazywana bohaterką, ponieważ nikt nigdy nie powinien myśleć, że trzeba być wyjątkowym, aby pomagać innym. Nawet zwykła sekretarka, gospodyni domowa czy nastolatek może zapalić małe światełko w ciemnym pokoju”.

Joan Rater i Tony Phelan, twórcy i producenci wykonawczy, powiedzieli: „Ludzie mogą znać historię Anne Frank i jej rodziny, ale to, co wydarzyło się poza murami aneksu, było równie potężne, inspirujące i rezonansowe. Kiedy usłyszeliśmy o wrodzonej sile Miep i Jana w narażaniu życia dla innych w czasie okupacji, byliśmy zachwyceni. A SMALL LIGHT to prawdziwa historia, o której nigdy nie należy zapominać. Mamy nadzieję, że wywrze trwałe wrażenie na widzach i pomoże pokazać, jak ważne jest odkrywanie nieopowiedzianych historii Holokaustu i lekcji, których nadal uczy”.

Dodatkowa obsada obejmuje Amira Casar, która gra Edith Frank, matkę Margot i Anne; Billie Boullet, która gra rolę Anne Frank; Ashley Brooke, która gra starszą siostrę Anne, Margot Frank; Andy Nyman jako Hermann van Pels, Caroline Catz jako Auguste van Pels, Rudi Goodman jako Peter van Pels i Noah Taylor jako dr Fritz Pfeffer, którzy wszyscy ukrywali się w aneksie z rodziną Franków; Eleanor Tomlinson jako Tess, najlepsza przyjaciółka Miep; Sally Messham jako Bep Voskuijl, Ian McElhinney jako Johannes Kleiman i Nicholas Burns jako Victor Kugler, współpracownicy Miep; oraz Liza Sadovy jako pani Stoppelman, Laurie Kynaston jako Casmir i Sebastian Armesto jako Max Stoppelman.

A SMALL LIGHT jest produkowany przez ABC Signature i Keshet Studios dla National Geographic. Producentami wykonawczymi i scenarzystami Joan Rater i Tony Phelan (ABC „Chirurdzy”, CBS „Fire Country”) pełnią rolę showrunnerów, a zdobywczyni nagrody DGA i nominowana do nagrody Emmy(R) producentka wykonawcza Susanna Fogel („Stewardowa”, „Cat Person”) reżyseruje wiele odcinków, w tym odcinek pilotażowy. Producentami wykonawczymi są Peter Traugott i Lisa Roos z Keshet Studios, Alon Shtruzman z Keshet International oraz Avi Nir z Keshet Media Group”.

Zobacz plakat zwiastuna Małe światło poniżej.

Program telewizyjny Small Light w National Geographic i Disney+

Co myślisz? Czy planujesz obejrzeć tę nową serię w National Geographic?

Źródło: https://tvseriesfinale.com/tv-show/a-small-light-national-geographic-sets-premiere-date-for-drama-series-about-miep-gies/

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.