Marie Antoinette: Ogłoszono odnowienie drugiego sezonu przed premierą PBS

Marie Antoinette: Ogłoszono odnowienie drugiego sezonu przed premierą PBS

Maria Antonina nie miał jeszcze nawet premiery w USA, ale serial został już przedłużony o drugi sezon ze względu na jego światową popularność. Historyczny dramat pojawi się w PBS jutro wieczorem. Sieć nie zdecydowała się jeszcze na przedłużenie serialu na drugi sezon, ale jest to prawdopodobne.

Stacja PBS ujawniła następujące informacje na temat fabuły serialu w poprzednim raporcie:

„Marie Antoinette (Emilia Schüle, berlińska szkoła tańca) jest zaledwie nastolatką, kiedy opuszcza Austrię, by poślubić Delfina Francji (Louis Cunningham, Bridgerton). Kiedy przybywa do Wersalu, musi przestrzegać licznych i skomplikowanych zasad francuskiego dworu. Księżniczka szybko cierpi z powodu tego, że nie może żyć tak, jak chce, podczas gdy jej matka, cesarzowa Austrii (nominowana przez Tony’ego Marthe Keller) naciska na nią, by kontynuowała linię Burbonów i tym samym zapewniła sojusz między dwoma krajami. Jednak w obliczu unikającego i samotnego charakteru Louisa misja okazuje się bardziej skomplikowana, niż się spodziewano.

Według Variety drugi sezon serialu pokaże, „jak para królewska u szczytu władzy stawiła czoła bezprecedensowemu kryzysowi finansowemu. Nieustanne ataki Prowansji i Chartres na parę królewską wzniecały nienawiść szlachty, przynosząc katastrofalne skutki”.

Cathy Payne, dyrektor generalny Banijay Rights, powiedziała o odnowieniu francuskiej serii:

„Bez wątpienia „Marie Antoinette” jest popularnym dramatem wśród naszych nabywców na całym świecie, co świadczy o światowej klasy producentach we Francji, którzy stworzyli powracający serial premium na rynek międzynarodowy.

Nieskazitelna, wysokiej jakości produkcja jest wypełniona wspaniałymi talentami i wspaniałymi lokalizacjami, a my cieszymy się, że możemy zaoferować globalnej publiczności przełomowy nowy sezon tej wyjątkowej interpretacji modnej francuskiej królowej”.

Co myślisz? Planujesz się wymeldować? Maria Antonina w PBS jutro wieczorem?

Źródło: https://tvseriesfinale.com/tv-show/marie-antoinette-season-two-renewal-announced-ahead-of-pbs-premiere/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.