Milion małych rzeczy – Ostatni taniec – Recenzja: Początek końca

Milion małych rzeczy – Ostatni taniec – Recenzja: Początek końca

Środowa premiera pt Milion małych rzeczy podkreślił grupę przyjaciół, którą wszyscy pokochaliśmy na przestrzeni sezonów, i przygotował historie, które pojawią się dla postaci w tym ostatnim sezonie. Godzina była wypełniona śmiechem i oczywiście łzami podczas odkrywania silnych więzi między rodzicami a ich dziećmi.

Odcinek rozpoczął się wzruszającą chwilą między Garym a jego tatą, który dotrzymywał synowi towarzystwa podczas chemioterapii. Ale potem było jeszcze lepiej, gdy Rome i Eddie zaskoczyli Gary’ego, pokazując mu, że odkryli jego sekret. Podczas gdy ta dwójka pojawiła się po swoją przyjaciółkę, widzimy również kobiety (Regina i Katherine) pukające do drzwi Maggie.

Spektakl następnie przesuwa się do przodu o siedem miesięcy do pogrzebu, a publiczność zostaje, próbując dowiedzieć się, kto zmarł. Wydaje mi się, że mieliśmy myśleć, że to Gary, ale nie wpadłem w tę pułapkę, ponieważ jestem prawie pewien, że słyszałem jego głos w odległym tle, a w zwiastunie Gary’ego były też sceny, które nie były w poprzednich odcinkach. Następnie okazuje się, że tata Gary’ego zmarł nagle i naprawdę myślę, że scena otwierająca była zapowiedzią tego. Gary próbuje poradzić sobie ze swoim żalem poprzez śmiech i rozproszenie uwagi, kontynuując nadal udzielanie Danny’emu lekcji jazdy.

Następny w kolejce jest Eddie i ku mojemu rozczarowaniu wciąż był w kontakcie z Anną, a nawet odebrał ją z więzienia. Ale przed końcem odcinka Anna postanawia opuścić Boston i żegna się z Eddiem. To będzie dla niej nowy początek i będzie mogła uciec od osądu, jaki czuje od innych za to, co wydarzyło się w jej przeszłości. Czy teraz Eddie znajdzie miłość z kimś innym, zanim serial się skończy?

W jednej z najbardziej rozdzierających serce scen w tym serialu, Florence, dziewczyna taty Romea, wyjawia Romeowi, że jego tata cierpi na oznaki demencji. I chociaż kocha Waltera, nie może ponownie przez to przechodzić, ponieważ straciła pierwszego męża z powodu tej samej choroby.

W tym odcinku nie było zbyt wiele Maggie, ale Katherine robi zakupy w swoim rejestrze dzieci i podobało mi się oglądanie ich związku na wystawie, ponieważ sceny między nimi są rzadkie. Na widok ojca i córki Maggie przyznaje, że boi się o Gary’ego i ma nadzieję, że będzie mogła tego doświadczyć z Garym i ich dzieckiem.

Katherine wciąż walczy z ujawnieniem się w pełni i myślę, że zobaczymy, jak wpłynie to na jej związek z Gretą. Regina i Sophie postanawiają stworzyć pakiet opieki dla Tyrella, a Regina zaprasza Sophie do pracy z nią przy food trucku.

Jedną z moich ulubionych dynamiki relacji w tej serii jest ta między Garym i Dannym, co zostało mocno pokazane w tej premierze. Danny nie tylko wciela się w rolę Gary’ego, którą po raz pierwszy odegrał dla niego lata temu, kiedy zmarł John, ale przekonuje Gary’ego do kradzieży w sklepie, aby przeżyć coś z dzieciństwa, za czym tęsknił. Gary zabiera również Danny’ego ze sobą, gdy postanawia odwiedzić kochanka (Gene) starego kumpla z wojny swojego taty, który zginął, na co zbyt długo czekał ze swoim tatą. Próbując opowiedzieć zabawną historię o swoim tacie, Gary jest przytłoczony żalem i po prostu się załamuje, co złamało mi serce. W pięknym momencie Danny dziękuje Gene’owi za utorowanie mu drogi jako gejowi i można było wyczuć, ile ta chwila znaczyła dla nich obojga.

W ostatniej scenie cała grupa przyjaciół idzie na wizytę do lekarza Gary’ego, gdzie dowiaduje się dobrej nowiny, że jego rak nie postępuje, ale nigdy nie zostanie z niego całkowicie wyleczony. Maggie i Gary ujawniają również, że ich dziecko jest chłopcem i jestem bardzo zainteresowany tym, jak go nazwali.

Tak więc nasiona są zasiane na ostatni sezon i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak wszystko się potoczy. Czym jesteś najbardziej podekscytowany? Co absolutnie musisz zobaczyć, aby wydarzyło się w tym ostatnim sezonie? Daj mi znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

Źródło: https://www.spoilertv.com/2023/02/a-million-little-things-last-dance.html

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.