Podsumowanie finału pierwszego sezonu Peripheral: Nieprawdopodobne sojusze nabierają kształtu, gdy Flynne stara się ocalić swój świat

Podsumowanie finału pierwszego sezonu Peripheral: Nieprawdopodobne sojusze nabierają kształtu, gdy Flynne stara się ocalić swój świat

Gdy walka Flynne o ocalenie rodziny i oś czasu posuwa się naprzód, stawka osiąga najwyższy poziom w historii.

Kiedy finał sezonu 1 Peryferyjne odbiera, Tommy jest w poważnym niebezpieczeństwie. Ku jego konsternacji, kiedy sanitariusze przybywają na miejsce zdarzenia, znajdują puls u starego Corbella Picketta. Ale zanim zdążą za bardzo wejść w chwasty, policja zostaje wezwana do Clanton Urgent Med. Tam znajduje zmartwioną Dee Dee, która zakłada, że ​​​​jej strzelec był tym, który zabił szeryfa i zaatakował Picketta. Tommy kiwa głową i zapewnia ją, że tak co on do cholery jeszcze zrobi?!

Lowbeer proponuje sojusz Burtonowi i Flynne’owi. Mówi im, że może pomóc „przejść nad nadchodzącą burzą”, która ma uderzyć w ich świat. Flynne żąda, aby Lowbeer wyleczył jej matkę, ale inspektor mówi, że próbowali wszystkiego, co możliwe. Ich mamie zostało tylko 23 dni życia.

Ash umawia się na spotkanie z Cherise. Ash mówi, że wie, gdzie są dane, które ukradła Aelita; jest w mózgu Flynne’a. Nie tylko to, ale Ash mówi, że Nuland nie może ufać Lowbeerowi. W zamian za te informacje chce, aby Nuland zabił Zubova, na co Nuland wydaje się otwarta. Cherise przesunie również Jackpot na wyższy poziom, mając nadzieję na wyeliminowanie Flynne, jej rodziny i wszystkiego innego na tym świecie.

Wilf przeprasza za wykorzystanie Flynne’a i mówi, że myśli, że jego siostra nie żyje. Znowu się łączą, więc Flynne może uzyskać prawdziwe odpowiedzi. Sugeruje, aby udali się do jego sekretnego miejsca, ale Ash ich obserwuje. Znajdują młodszą wersję Aelity, tylko ona wie, że czai się Ash. Chce, żeby Wilf za nią poszedł, ale Flynne musi iść. Pojawia się dorosła Aelita i mówi mu, że Kleptowie zabili ich rodziny. W obozach panowała zaraza i ze strachu wymordowano wszystkich. Mówi, że pięć milionów ludzi w mniej niż dwa tygodnie. I tak Kleptowie tłumią ich wspomnienia, ponieważ boją się odwetu. Pojawia się grupa ludzi, których Aelita nazywa swoją armią. Chce wykorzystać wiele sekretów RI… sekretów, które wszystkie leżą w głowie Flynne’a.

Koledzy Corbella twierdzą, że ma 10 procent szans na przeżycie. (Skoro jeszcze nie umarł, prawdopodobnie będzie żył, prawda?) Atticus wykorzystuje okazję, by spróbować przejąć kontrolę, ale Jasper tego nie kupuje. Kiedy jego kumple są pijani w samochodzie, parkuje swój pojazd na torach kolejowych. Dzwoni do żony i zmienia zdanie, ale kiedy zbliża się pociąg, nie może obudzić Atticusa wystarczająco szybko, by ich uratować. Odskakuje z drogi, gdy pociąg niszczy wagon, a płomienie rozświetlają nocne niebo.

Tommy mówi Flynne’owi, że słyszał o potencjalnym zagrożeniu ze strony prawicowej milicji. Planują wysadzenie silosu rakietowego. Pyta, czy wie coś na ten temat. Ona kłamie. Wraca do Sima i mówi Ashowi, że wie, że za zagrożeniem stoi Cherise. Ash wyjaśnia, że ​​dane, które Flynne i Aelita ukradli z RI, są przechowywane w DNA i Lev też o tym wie. Ash przyznaje, że powiedziała o tym Cherise, a Flynne tak nieszczęśliwy. – To dla ciebie tylko gra, prawda? Flynne pyta, wybiegając. Ale oświadcza: „Wygram”.

Peryferia, ConnerFlynne i Conner spotykają się ponownie w prawdziwym (i zdziesiątkowanym) Londynie. Flynne obmyśla szalony plan: chce otworzyć nowy kod pośredniczący. Ponowne uruchomienie. Ale potrzebuje pomocy jego i Lowbeera. Pyta Lowbeera, czy ma uprawnienia do założenia nowego zalążka, i chociaż nie jest to dla niej rozsądne politycznie, wie, jak to zrobić. Flynne mówi, że Cherise pomyśli, że wygrała i że Lowbeer jej w tym pomógł. Będą też mieć wszystkie dane, które ukradła Aelita, a to uratuje świat Flynne’a przed Jackpotem. Jeśli chodzi o Burtona, ona chce, żeby go w to nie mieszano. Następnie prosi Lowbeera, aby wysłał ją do jednego z portali pośredniczących RI.

Zdejmuje strażnika i uzyskuje dostęp do środka. Podnosi stoper, ujawnia grupę urządzeń peryferyjnych strzegących stawu. Wywiązuje się walka, a ona kopie wszystko tyłka. Odkłada zegarek i widzi cyfrowe drzewo różnych kodów pośredniczących, z których każdy ma dołączone różne lata. Cherise rozmawia przez urządzenie peryferyjne i mówi, że znajdzie Flynne’a bez względu na wszystko. „Myślę, że chcę być teraz myśliwym” — mówi jej Flynne. „Dokładnie wiem, gdzie jesteś. I nie masz pojęcia, gdzie będę. Nie bez współrzędnych. Ona rozbija zegarek i drzewo ciemnieje. A Cherise jest wstrząśnięty.

Flynne budzi się i widzimy więcej z jej rozmowy z Connerem. Jeśli Cherise pomyśli, że Flynne zniknął, nie będzie miała powodu wysadzać silosu. Flynne prosi Connera o pomoc, mówiąc, że musi wyglądać tak, jakby Lowbeer kogoś wysłał, jako przysługę dla Cherise. Mówi, że pogodziła się z tym. „Po prostu pójdę na spacer… i odliczę w myślach od 10”.

Przechodzimy do Flynne’a idącego nad strumieniem. Conner jest na wzgórzu, zamknięty, załadowany i gotowy do strzału. Flynn odlicza i widzi przebłyski wszystkich swoich bliskich w jej pamięci. W oddali słychać wystrzał. Kiedy dochodzi do siebie, siedzi naprzeciwko Lowbeera, który pyta: „Więc… czy powinniśmy zabrać się do pracy?”

Jak ci się podobało zakończenie i czy masz nadzieję na sezon 2? Oceń finał i cały sezon, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu!

Źródło: https://tvline.com/2022/12/02/the-peripheral-finale-recap-season-1-episode-8/

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.