Podsumowanie premiery sezonu 2 Yellowjackets: Reality Bites — plus, ocena!

Podsumowanie premiery sezonu 2 Yellowjackets: Reality Bites — plus, ocena!

To oficjalne: z jednym decydującym gulp w premierowym sezonie 2 (teraz transmitowany w Showtime, przed niedzielnym debiutem w sieci kablowej), Żółte kurtki staje się dramatem kanibalizmu, o którym wszyscy wiedzieliśmy, że jest przeznaczony.

Ale kto bierze ten pierwszy kęs kochanej, zmarłej Jackie? A jak nasi ocaleni radzą sobie w teraźniejszości? Czytaj dalej, aby zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z „Przyjaciele, Rzymianie, Rodacy”.

JACKIE POWRÓT! (PONIEKĄD) | Na osi czasu katastrofy lotniczej panuje pełna zima, a Natalie i Travis łączą się najlepiej, jak potrafią, zanim wyruszą w zaśnieżoną dzicz w poszukiwaniu Javiego. Lottie zatrzymuje ich, zanim wyjdą na zewnątrz, i spędza trochę czasu, namaszczając ich dłonie, nakłuwając palec, a następnie zmuszając ich do picia z kubka, w którym miesza swoją krew. Kiedy Nat narzeka, że ​​to nie tak, że „byki Wicca… t” robią im coś dobrego, Lottie odpowiada: „Cóż, wracasz żywy, prawda?” Touché. Kiedy wychodzą, kładzie palec na zaparowanym oknie i rysuje jedną z tych figurek, które tak często widzieliśmy w tym serialu.

W międzyczasie, w ciągu dwóch miesięcy, odkąd Jackie zamarzła na śmierć, Shauna zaczęła spędzać czas w szopie, w której trzymane jest ciało jej najlepszej przyjaciółki. Przyszła mama wyobraża sobie, że Jackie żyje, i prowadzą długie rozmowy; inne dziewczyny nie wiedzą dokładnie, co się dzieje z Shauną, ale uważają, że cała sytuacja jest dziwna. (Oni się nie mylą.)

Podczas jednego z tych przerywników w chacie Jackie Frost pyta, jak zaczęło się między Shauną i Jeffem. W ten sposób dowiadujemy się, że pocałowali się po imprezie, podczas której Jackie i Jeff mieli przerwę; Jackie Frost ostro wskazuje, że powodem zerwania było to, że Jeff tracił cierpliwość do niej, nie chcąc uprawiać z nim seksu, i przypomina Shaunie, że ona też o tym wiedziała. Kiedy Jackie Frost wyczuwa, że ​​Shauna wykonała pierwszy ruch, Shauna wpada w szał i popycha swoją przyjaciółkę, co powoduje, że zwłoki przewracają się… i odłamuje jedno ucho. Shauna wsuwa go do kieszeni. Kiedy Shauna wraca do chaty, ogłasza, że ​​kończy im się jedzenie i musi zmniejszyć racje żywnościowe.

GDZIE JEST JAVI? | Podczas swojej wędrówki Natalie i Travis widzą zamarznięte zwłoki, a Travis wpada w panikę, szlochając, gdy myśli, że znaleźli zwłoki Javiego. Ale to tylko martwy lis, a Natalie decyduje, że czas zakończyć ten dzień. Po powrocie do kabiny wręcza trenerowi Scottowi szkic obszaru, który pokryli; dodaje to do prymitywnej, stale powiększającej się mapy ich otoczenia.

Rzeczywistość jest taka, że ​​Javi nie jest w stanie przetrwać sam w tych mroźnych warunkach, a kiedy Natalie delikatnie porusza ten temat, podczas gdy ona i Travis siedzą przed kominkiem, on ma sapiący, duszący atak paniki, który ustępuje dopiero, gdy Lottie kładzie rękę na jego klatce piersiowej i delikatnie instruuje go, aby oddychał. Gdy tylko go dotknie, ma wizje, które obejmują świecący ołtarz z finału sezonu; jednocześnie dochodzi do siebie i zdaje sobie sprawę, że ma erekcję. „Twój brat żyje. Wiem, że jest – mówi mu Lottie, gdy stara się naciągnąć koc na swoje kolana.

Natalie odciąga ją na bok i rzuca się na nią za to, że dała mu fałszywą nadzieję, ale Lottie odpowiada, że ​​właśnie powiedziała to, co czuła. „Chcę, żebyś mówiła mniej, Lottie” — ostrzega Nat. „Dużo, kurwa, mniej”.

yellowjackets-podsumowanie-premiery-sezon-2-odcinek-1BARDZO WSPANIALE | Van i Taissa nadal są razem i bardzo się kochają, jednak Tai jest zaniepokojony jej niekontrolowanym nawykiem ranienia swojej dziewczyny we śnie. Van zapewnia ją, że sobie z tym poradzi, ale siniaki na jej ciele są dość znaczące. Tai błaga ją, by zamykała ją na noc, ale Van stanowczo odmawia.

Pewnego wieczoru Tai przewraca się na łóżku i zaczyna całować śpiącego Vana. Ale to, co wydaje się preludium do sexytimes w środku snu, staje się dziwne, gdy Van (którego dowiadujemy się, że wciąż śpi) przygryza mocno wargę swojej damy. Krzyk Van budzi Tai, który natychmiast zaczyna próbować z nią zerwać, aby ją chronić. „Nie boję się ciebie, Tai. Nigdy nie będę się ciebie bać – mówi cicho Van, twierdząc, że nocna aktywność „to nie ty. To po prostu coś, co się z tobą dzieje — dzieje się z tobą nas”. Potem robi coś zarówno słodkiego, jak i obrzydliwego: zanurza palec we krwi z ugryzionej wargi i pisze: „I [heart] u” na przedramieniu Tai. Mówi to po raz pierwszy, a Tai odpowiada, po czym angażują się w w pełni świadomą (i miejmy nadzieję, mniej podatną na kontuzje) sesję całowania.

NADŁUŻ MI SWOIM UCHEM | Następnym razem, gdy Nat i Travis udają się na eksplorację, jest zaskoczona, gdy znajduje drzewo, w którym śnieg został usunięty z podstawy. (Uwaga dodatkowa: przynajmniej I myśleć to ją dziwi? Jeśli coś tu przegapiłem, wykrzycz to w komentarzach.) W innym miejscu, gdy „Cornflake Girl” pompuje ścieżkę dźwiękową (HELL YEAH TORI AMOS), Shauna gryzie ucho Jackie, jakby to był Whopper za 99 centów.

LOTTIE, zaraz po | Zanim przejdziemy do teraźniejszości, krótka chwila na to, czego dowiadujemy się o następstwach akcji ratunkowej dziewcząt w 1998 roku. Po powrocie Lottie nie odezwała się. Jej rodzice zaprowadzili ją do lekarza, który ostatecznie przypiął ją pasami, wstrzyknął jej leki i poddał terapii elektrowstrząsowej; kiedy podawany był prąd, miała wizje, jak idzie ciemnym korytarzem oświetlonym świecami. W końcu zaczyna znowu mówić i używa swojego uspokajającego dotyku, aby pomóc innemu pacjentowi.

yellowjackets-podsumowanie-premiery-sezon-2-odcinek-1LUŹNE KOŃCE | W dzisiejszych czasach Misty martwi się, że coś przeoczyli, pozbywając się ciała Adama, i nie dodaje jej otuchy, gdy detektyw współobywateli na jej tablicy ogłoszeń mówi, że widział wyciąg z karty kredytowej Adama i twierdzi, że zmarły miał dziewczynę nie jeden wie o.

I prawdopodobnie jest całkiem dobry powód do zmartwień: pomimo powiedzenia Misty, że pozbyła się wszystkich dowodów, Shauna trzyma w swoim sejfie prawo jazdy, klucze itp. Adama. Kiedy zauważa, że ​​jeden z klawiszy jest poplamiony bólem, lekko spanikowana dzwoni do Jeffa: „Miał pracownię plastyczną”. Więc idą tam razem i znajdują tam wiele obrazów Shauny; wielu przedstawia ją w kuszących pozach, a Jeff jest zaskoczony. – Myśl o tobie z kimś innym zawsze mnie przerażała – mówi cicho. „Ale to też… mnie podnieciło”. Wyznaje, że kiedyś uważała, że ​​takie uczucie jest złe, ale teraz „Lubię być taka, jaka jestem”.

Kimkolwiek jeszcze jest Jeff, jest również BARDZO gotowy do zanurzenia pędzla w jej akwarelach. Więc pochyla ją nad stołem i idą na to. Potem zdają sobie sprawę, że jest zbyt wiele elementów, które można wyjąć ze studia bez bycia zauważonym, więc spryskują obrazy terpentyną, aby jej twarz była nie do poznania.

W domu palą prawo jazdy Adama i inne rzeczy osobiste na grillu, przypadkowo podpalając przy tym pobliskie drzewo. Ale pod koniec odcinka ich córka Callie — która gotuje się z urazy z powodu romansu swojej matki — znajduje wciąż nienaruszony fragment licencji Adama w popiołach grilla. Ups.

UWAŻAJ, STEFIE! | Tai trafia do schroniska dla zwierząt i bardzo mało myśli o adopcji psa, który ma na imię Steve. Przyprowadza go do szkoły Sama i podekscytowana przedstawia syna szczeniakowi, kiedy Simone podbiega i wścieka się, mówiąc Taiowi, żeby trzymał się z daleka od ich dziecka. – Znalazłam to coś w piwnicy – ​​mówi z przerażeniem na twarzy. „Nie czujesz się dobrze”. Nakazuje Taiowi ustąpić ze stanowiska i uzyskać pomoc, albo nigdy więcej nie zobaczy Sama.

W domu Tai widzi krew w pobliżu dziury w piwnicy i znajduje ołtarz z sercem Biscuit i przerażającą lalką Sama. Zaczyna płakać. Kiedy Steve przychodzi zobaczyć, co się dzieje, przytula go. „To był błąd. Z tobą będzie mi lepiej – szlocha. (Ha!)

yellowjackets-podsumowanie-premiery-sezon-2-odcinek-1LOTTIE, TERAZ | Misty przesłuchuje recepcjonistę w motelu, w którym zatrzymała się Natalie, a kiedy ten nie chce ujawnić żadnych informacji, przechytrza go, a on ustępuje. Wyjawia, że ​​Nat wyszedł w środku nocy i zapłacił gotówką. Niezadowolona Misty włamuje się do pokoju przyjaciółki i płacze… dopóki nie zauważa, że ​​wygląda na to, że drzwi zostały wyważone. Również? Na zewnątrz jest kamera bezpieczeństwa.

Gdzieś indziej Natalie leży przykuta łańcuchem do łóżka w pokoju z kratami w oknach. Wchodzi kobieta z jedzeniem na tacy; ma na sobie wisiorek przedstawiający jeden z leśnych symboli Lottie. Natalie słodko namawia swojego porywacza, aby rozwiązał jedną z jej kajdanek, aby mogła jeść. Kiedy kobieta wraca, by wyczyścić talerze, Nat dźga ją widelcem i ucieka.

Jest noc iw niewielkiej odległości Natalie widzi ludzi śpiewających wokół ogniska. W końcu ją gonią. Wymyka się im na tyle długo, że biegnie przez las i dociera do grupy ludzi ubranych w białe szaty i zwierzęce maski.

Rozbierają mężczyznę i kładą go w rowie, a potem wszyscy zasypują go ziemią. Wtedy Lottie (grana przez Obi-Wan KenobiSimone Kessell) pojawia się we własnej powiewającej białej szacie, co powoduje, że Nat chwyta ogromny kawałek drewna i atakuje ją z przemocą w głowie. Ale Lottie oddycha głęboko z zamkniętymi oczami i wcale się tym nie przejmuje. „Mam dla ciebie wiadomość” — mówi do swojego byłego kolegi z drużyny. „Od Travisa”.

Teraz twoja kolej. Co sądzisz o premierze? Oceń go za pomocą poniższej ankiety, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Źródło: https://tvline.com/feature/yellowjackets-premiere-recap-season-2-episode-1-friends-romans-countrymen-1234946797/

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.