Recenzja trzeciej serii Race Across the World – jeden z największych reality show ma najlepszą obsadę wszechczasów

Iw lesie na zachodnim wybrzeżu Kanady zaginęły dwie Brytyjki w średnim wieku. Idą kłusem, uginając się pod ciężarem ciężkich plecaków, by później wrócić tą samą drogą, mijając te same wspaniałe drzewa, by spróbować inną drogą. Bez wątpienia jest to powrót Race Across the World.

Częściowo ukłon w stronę Juliusza Verne’a, ale głównie zainspirowany pilną potrzebą zaprzestania latania przez ludzkość, Race Across the World stawia proste wyzwanie. Podróżując w parach, uczestnicy muszą jak najszybciej odbyć epicką podróż, zatrzymując się po drodze w punktach kontrolnych. W pierwszym sezonie był z Londynu do Singapuru; Meksyk do Ushuaia w Argentynie w drugim sezonie; aw tym nowym, trzecim biegu, cały wyścig odbywa się w Kanadzie, zygzakiem od Vancouver do St John’s. Zespoły otrzymują pieniądze, które wystarczyłyby na pokrycie kosztów przelotu, ale nie mogą odbyć żadnej podróży samolotem i nie mają dostępu do Internetu, aby uzyskać wskazówki dotyczące podróży, co oznacza, że ​​często nie mają pojęcia, jak postępować .

Powstały spektakl – niechlujna celebracja ludzkich słabości, odporności, różnorodności, zaradności i hojności – to teleturniej, program podróżniczy i reality show w jednym.

Jest sama gra, w której my, widzowie w domu, z pewnością identyfikujemy błędy, których zdecydowanie byśmy nie popełnili, i lepsze opcje, które z pewnością byśmy wymyślili pod presją. Jest też gra w grze dla bardziej cynicznego widza, która polega na zgadywaniu, w jakim stopniu podróżnicy dokonali własnych wyborów, aw jakim stopniu producenci popchnęli ich do stworzenia odcinka o zgrabnym kształcie.

RATW służy również jako zastępcze wakacje marzeń. Wśród widzów, którzy mogą swobodnie latać po całym świecie, liczba zapytań o rezerwacje w Kolumbii Brytyjskiej wkrótce odnotuje duży wzrost. Mając za zadanie podróżować na północ od Stanley Park w Vancouver do pierwszego punktu kontrolnego w Tlell na archipelagu Haida Gwaii, uczestnicy, którzy podróżują promem, zobaczą wieloryby, lwy morskie, bieliki amerykańskie i wspaniałe wyspy; ci, którzy są na tyle głupi, by wędrować po lądzie, nadal cieszą się górskimi i leśnymi krajobrazami, które sprawiają, że Szwajcaria wygląda jak Stevenage.

Dla osób nieznających terenu zaskoczeniem jest sposób poruszania się, który uczestnicy muszą opanować. Wygląda na to, że w Kolumbii Brytyjskiej tak naprawdę nie ma transportu publicznego. Następny autobus do miejsca, do którego chcesz jechać, przyjeżdża pojutrze i nie ma pociągu. Nawet ci, którzy podróżują jedyną główną drogą na wyspie Vancouver, aby dostać się z jednego terminalu promowego do drugiego – i pospiesz się, bo prom kursuje tylko trzy razy w tygodniu! – muszą łapać autostopy w obcych samochodach.

Daje to serialowi szansę pokazania jednej z jego wielu ukrytych zalet: możliwości znalezienia pomocnych cywilów, którzy mogą być gwiazdami przez pięć minut. W tym tygodniu prowadzi ich Corey, jakiś koleś kręcący się przed Costco w Prince George, którego grałby w filmie Seth Rogen lub, w tamtych czasach, John Candy. Corey zgadza się na zapłatę 250 CAD za 10-godzinną jazdę na północ, ponieważ nie ma innych planów, chociaż chciałby się zatrzymać i wskoczyć do jeziora w hołdzie dla swojego martwego psa. Jego pasażerami są Mobeen i Zainib, małżeństwo o delikatnej, zrelaksowanej i kolczastej dynamice energii. Mobeen skacze do jeziora.

Sekrety i napięcia w związkach, potęgowane, a następnie nieuchronnie rozwiązane podczas podróży – proces, który ci ludzie zdecydowali się przejść w obcym kraju, w ogólnokrajowej telewizji – sprawiają, że Race Across the World to reality show na najwyższym poziomie, a tegoroczny obsada może być najlepsza w historii. Mamy już wskazówkę, dlaczego bracia Marc i Michael nigdy nie byli blisko, a zanim dotarli do Tlell, Claudia i jej ojciec, Kevin, ujawnili dokładnie, dlaczego są tak kłótliwi. Wydaje się, że Ladi i jego córka Monique mają po prostu regularne starcie pokoleniowe, ale może chodzi o coś więcej.

Pierwsi faworyci to jednak para, która zgubiła się w Stanley Park zaraz po rozpoczęciu wyścigu. 48-letnia Tricia i 49-letnia Cathie są najlepszymi przyjaciółkami od czasów szkolnych, a sposób, w jaki do siebie pasują, przyprawiłby o mruczenie dramaturga. Tricia jest głośniejsza i wyższa i potrzebuje Cathie, żeby stąpała po ziemi; Cathie potrzebuje Tricii, aby podeszła do klientów na stacjach benzynowych i błagała o podwiezienie. Kiedy Tricia mówi nam, dlaczego musi zobaczyć Kanadę teraz, a nie za kilka lat, wiemy, że ta dwójka rozweseli nasze dusze i złamie nam serca, zanim wszyscy dotrzemy do Nowej Funlandii.

pomiń poprzednią promocję newslettera

Race Across the World był na BBC One i jest na iPlayer.

Źródło: https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2023/mar/22/race-across-the-world-series-three-review-one-of-the-greatest-reality-shows-gets-its-best-cast-ever

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.