Sam Neill ujawnia diagnozę raka krwi w stadium 3 w New Memoir

Sam Neill ujawnia diagnozę raka krwi w stadium 3 w New Memoir

Park Jurajski I Peaky Blinders Gwiazda Sam Neill ujawnił w swoim nadchodzącym pamiętniku, że w zeszłym roku przeszedł leczenie z powodu rozpoznania raka krwi w trzecim etapie. Teraz jest wolny od raka, ale książka szczegółowo opisuje, w jaki sposób ta próba wpłynęła na jego spojrzenie na życie.

pamiętnik, Czy kiedykolwiek ci to mówiłem? ukaże się we wtorek, 21 marca. 75-latek dzieli się w nim szczegółami diagnozy i leczenia angioimmunoblastycznego chłoniaka T-komórkowego. Otworzył się bardziej na temat swoich uczuć na temat śmiertelności i więcej w nowym wywiadzie dla Opiekun.

„Rzecz w tym, że jestem oszustem. Prawdopodobnie umiera” – mówi w pierwszym rozdziale. „Być może będę musiał to przyspieszyć”.

rozmawiając z Opiekun ze swojej farmy w rejonie Central Otago w Nowej Zelandii Neill powiedział: „Nie boję się śmierci, ale to by mnie irytowało. Bo naprawdę chciałbym jeszcze dekadę lub dwie, wiesz? Zbudowaliśmy wszystkie te piękne tarasy, mamy te drzewa oliwne i cyprysy, i chcę być w pobliżu, aby zobaczyć, jak to wszystko dojrzewa. I mam moje kochane małe wnuki. Chcę zobaczyć, jak urosną”.

— A co do umierających? on dodał. „Nie obchodzi mnie to mniej”.

Neill po raz pierwszy zauważył objawy raka krwi (powiększone węzły chłonne) podczas robienia prasy Dominium świata jurajskiego w marcu 2022 r. Po tym, jak jego początkowa chemioterapia zaczęła zawodzić, zaczął przyjmować „bardzo drogi” lek chemioterapeutyczny, który pomógł mu uzyskać obecny status wolny od raka. Ale będzie nadal otrzymywał leki co miesiąc przez resztę swojego życia. Neil ujawnia również, że podpisał umowę z firmą farmaceutyczną, że gdyby nadal żył po czterech miesiącach przyjmowania leku, lek stałby się darmowy.

– Zauważyłeś, że wyglądam trochę jak szczur laboratoryjny? on żartuje.

Pismo Czy kiedykolwiek ci to mówiłem? stał się „ratownikiem” podczas zabiegów.

„Zdałem sobie sprawę, że nie mam nic do roboty” — powiedział Neill. „A ja jestem przyzwyczajony do pracy. kocham pracować. Uwielbiam chodzić do pracy. Uwielbiam przebywać z ludźmi każdego dnia i cieszyć się ludzkim towarzystwem, przyjaźnią i wszystkimi tymi rzeczami. I nagle zostałem tego pozbawiony. I pomyślałem: „co ja zrobię?”

„Nigdy nie miałem zamiaru pisać książki. Ale kiedy kontynuowałem i kontynuowałem pisanie, zdałem sobie sprawę, że w rzeczywistości daje mi to powód do życia, i kładłem się do łóżka z myślą, że napiszę o tym jutro… to mnie zabawi” – ​​kontynuował. „A więc to naprawdę uratowało mi życie, ponieważ nie mogłem przez to przejść, nie mając nic do roboty, wiesz”.

„Nie mogę udawać, że ostatni rok nie miał swoich mrocznych chwil” – dodała gwiazda. „Ale te mroczne chwile rzucają światło na wyraźną ulgę, wiesz, i sprawiły, że jestem wdzięczny za każdy dzień i niezmiernie wdzięczny za wszystkich moich przyjaciół. Po prostu cieszę się, że żyję.

Neill jest teraz z powrotem w pracy i ma zagrać w nadchodzącej limitowanej serii Peacock Jabłka nigdy nie spadają obok Annette Bening, Alison Brie i Jake’a Lacy’ego. Jest on oparty na powieści Liane Moriarty o tym samym tytule.

Źródło: https://www.tvinsider.com/1085762/sam-neill-blood-cancer-diagnosis-memoir/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.