Stargirl – Ostatnia wola i testament Sylvestra Pembertona – Recenzja: Obrócił się w pył

Stargirl – Ostatnia wola i testament Sylvestra Pembertona – Recenzja: Obrócił się w pył

Uwaga na spoilery dotyczące odcinka w artykule. Nie czytaj dalej, jeśli jeszcze nie obejrzałeś odcinka i nie masz nic przeciwko psuciu sobie przyjemności.

Ostatnie kilka odcinków tego sezonu to były strzały w dziesiątkę.

Ultra-humanistyczny:

Ten odcinek był doskonałym studium postaci w Ultra-humanite (sezonowym naprawdę wielkim złym złoczyńcy). Odcinek rozpoczął się od czarno-białego, głębokiego zanurzenia się w to, kim była Dolores Winters, a raczej kim była, kiedy ultra-humanita kontrolował jej ciało. Ultra-humanita przeskakuje z ciała na ciało, przenosząc swój mózg iw tej chwili był w ciele nagrodzonej Oscarem aktorki Dolores Winters.

Wiedziałem, że los pana Standisha został przypieczętowany w chwili, gdy powiedział do Dolores parafrazując: „Kiedy patrzy jej w oczy, widzi aktora, który zawsze gra”. Przejrzał ją na wylot i poprosił ją, by pokazała mu, kim naprawdę jest, i zrobiła to. Dolores zatłukła go na śmierć swoją nagrodą Oscara. Postać jest komentarzem do aktorów, którzy zawsze ukrywają swoje prawdziwe ja i dają publiczności sympatyczne postacie, które są dalekie od tego, kim naprawdę są.

Dragon King pojawił się pod koniec jej zabójstwa pana Standisha, a ona powiedziała mu, że potrzebuje nowej tożsamości, ponieważ JSA było zbyt blisko odkrycia, kim ona jest. Byliśmy również świadkami znacznie bardziej ludzkiego Smoczego Króla, zanim w pełni stał się smokiem z zielonymi łuskami, co odpowiada temu, przez co obecnie przechodzi Cindy. Dolores wszczepiła swój mózg gorylowi albinosowi „ciało wystarczająco silne, by zniszczyć całe JSA”. Kiedy Ultra-humanita zaczyna odgrywać rolę, wchodzi all in.

Cindy:

Cindy otwierająca All Stars o swoim ojcu po tym, jak Jakeem powiedział jej, że chcą jej pomóc tylko dlatego, że są drużyną, była wspaniałym momentem rozwoju postaci. Sezon 1 Cindy nigdy nie otworzyłaby się przed nikim tak bardzo, prawdopodobnie zabiłaby Jakeema i Mike’a. W głębi duszy Cindy pragnie tylko prawdziwych przyjaciół i rodziny, czegoś, czego tak naprawdę nigdy nie miała. Najdłużej szukała potwierdzenia u swojego ojca.

Zwroty akcji:

Sylvester Pemberton czuł się nieswojo przez cały sezon. Czasem dobre, czasem trochę niesmaczne. Początkowo czułem, że było to spowodowane jego powrotem do życia, ale nie byłem przygotowany, aby dowiedzieć się, że Sylvester był Ultra-humanistą przez cały ten czas. Założyłem również, że jeśli byłby zły, byłby kontrolowany przez tego, kto przywrócił go do życia, ale przez cały czas był głównym złoczyńcą sezonu. To był genialny zwrot akcji, który wiązał się aż do sezonu 1. Fakt, że Geoffowi Johnsowi udało się wykonać trzysezonowy zwrot akcji, był genialny.

Sylvester jako Ultra-humanita traktował Pat okropnie z powodu swoich badań na temat ich okropnego związku, naprawdę naciskał na stare traktowanie Pat przez Sylwestra, aby Pat nie był podejrzliwy przez cały ten czas. Cieszę się, że Courtney w końcu zobaczyła go takim, jakim był i zdała sobie sprawę, że Pat był z nią za każdym razem, gdy go potrzebowała. Pat jest jej prawdziwym bohaterem.

Ultra-humanita jest niezrównoważony, więc to, czego byliśmy świadkami w niektórych momentach, szczególnie podczas jego scen z Patem, jest prawdopodobnie częścią jego prawdziwej osobowości. Nawet prawdziwy Sylvester nigdy nie był tak wytrącony z równowagi, ale widzieliśmy to wcześniej z Dolores i najwyraźniej zawsze przenikało szaleństwo Ultra-humanitów. Sylvester-humanite przez cały czas budował połączenie z personelem, grając w długą grę.

Wiedział, że Pat pójdzie za nim w jego pułapkę, jeśli uszkodzi Stripsy, mając wrażenie, że Sylvester próbuje go chronić i odpycha. Ultra-humanite naprawdę przeniósł metodę aktorską na zupełnie nowy poziom. Pat, jak można było przewidzieć, tak jak planował Sylvester-humanite, poszedł za Sylvesterem, aby pomóc mu w walce z Jordanem za pomocą miotacza ognia i to był prawdopodobnie największy błąd, jaki popełnił Pat. Sylvester-humanite uderzył go w głowę i pogrzebał Pat żywcem. Pat próbował odwołać się do szczątkowych wspomnień Sylvestra, ale to nie zadziałało, Sylvester już dawno zniknął.

Sylvester-humanites wspomnienia:

Wrażenie, jakie wywołał program, było takie, że Ultra-humanita nie ma wspomnień ciał, które przejmuje, ale zbiera potrzebne mu informacje, badając gospodarzy. Pat dzwoniący do Sylwestra przed śmiercią jest wyraźnie czymś, o czym wiedzieliby tylko oni dwaj, więc wygląda na to, że może mieć niektóre z tych wspomnień (lub po prostu pytał ludzi, którym Pat się zwierzył). Sylvester-humanite wiedział również, jak uzyskać dostęp do niektórych mocy tego materiału, o których nawet Courtney nie była jeszcze świadoma (i widzieliśmy, jak Starman używa go na ekranie) i nie był zbyt niezręczny w używaniu laski. Używał go tak samo jak Sylvester w przeszłości. Więc pytanie brzmiałoby, skąd on zna te informacje, wspomniał, że Sylvester dostał laskę od Teda Knighta. Czy Ted Knight żyje? Czy on z nim rozmawiał?

Smoczy Król :

Jakeem złożył życzenie, aby Piorun zabrał All Stars do kryjówki taty Cindy z potrzebnymi rzeczami, a życzenie zaprowadziło ich prosto do Króla Smoków, którego mózg znajduje się teraz w ciele ultra-humanistycznego goryla. Smoczy Król nazywający Cindy swoim największym eksperymentem jest naprawdę pokręcony. Cieszę się, że Cindy i chłopakom udało się uciec.

Sylvester-humanites dobrze skonstruowany plan:

Sylvester wygłosił genialny monolog, który połączył z publicznością wszystkie punkty jego nikczemnego planu na cały sezon,

Jego motyw:

Ultra-humanita tęsknił za chwałą, jaką przyniosła mu Dolores, więc przejął życie Sylwestra, aby ponownie odzyskać tę chwałę. Być bohaterem. Rozmawiał z prawie wszystkimi, których Pat znał, żeby go zbadać. Porozmawiaj o przeniesieniu aktorstwa metodycznego na zupełnie nowy poziom. Zaplanował swój atak z Jordanem i Królem Smoków, aby usunąć go jako podejrzanego o powiązanie z morderstwem Hazardzistów.

Jego plan wykonania gry końcowej po spędzeniu miesięcy na badaniach:

1. Wiązanie z JSA, Courtney i kosmicznym personelem. Po całkowitym związaniu się z personelem nie miał już sensu podtrzymywać podstępu z Pat.

2. Powiedzieć Artemidzie, by żyła tak, jak chcieli jej rodzice, aby usunąć ją z drogi do ostatecznej bitwy.

3. Wykorzystanie Yolandy do zrazenia Cindy z zespołu, ponieważ wiedział, że w końcu przejrzy jego zachowanie. Prawdopodobnie został poinformowany przez jej ojca, że ​​Cindy będzie na tyle mądra, by go przejrzeć.

4. Nakłanianie Beth, by odcięła się od rodziców, aby nie rozpraszać jej uwagi.

5. Zaczepienie Ricka na klepsydrze z pełną mocą bez użycia ogranicznika prawdopodobnie doprowadziłoby do śmierci Ricka, zranienia lub przynajmniej rozproszenia mocy JSA.

6. Powiedzieć Mike’owi, aby udowodnił, że może zrobić to, czego Pat powiedział mu, że nie może. Wykorzystując niezamierzone, okropne rodzicielstwo Patsa z Mikiem przeciwko niemu, aby odwrócić uwagę chłopców i JSA, narażając ich na niebezpieczeństwo.

Dodatkowe uwagi:

1. Myślałem, że ten sezon zakończy się walką Courtney vs Sylvester dla personelu i miałem rację, ale nie spodziewałem się, że tak się stanie.

2. Ten sezon był naprawdę tajemnicą morderstwa, ale nie tak, jak myśleliśmy. Ten zwrot akcji zmienia wszystko w tym sezonie. Właściwie cały czas chodziło o morderstwo Starmana.

3. To był prawdopodobnie jeden z najbardziej pamiętnych odcinków serialu i epizod, którego nie zapomnę. Ten program powinien zostać jakimś cudem uratowany, jest po prostu zbyt dobry, by kończyć się w tym momencie.

4. Cosmo opierał się przez chwilę, kiedy Sylvester-humanite grzebał Pata, zanim Sylvester go wyłączył. Mam nadzieję, że oznacza to, że Cosmo w końcu wybierze Courtney, kiedy dojdzie do pchnięcia.

5. Program dał nam wgląd w to, jak Sylvester i Courtney używają więcej mocy laski, więc mam nadzieję, że ich ostateczna bitwa zakończy się, gdy staną twarzą w twarz. Chciałbym, żeby przyszły tydzień był dwugodzinnym finałem, jest jeszcze tyle do pokonania.

6. Stargirl zawsze występowała na froncie złoczyńców z jednymi z najciekawszych złoczyńców, jakich kiedykolwiek widziałem w serialu o superbohaterach stacji CW.

7. Historie z Jade, Toddem i instytutem Helix były wyraźnie ustawione na przyszły sezon, to niefortunne, że możemy nie zobaczyć, jak te plany dojdą do skutku.

8. Kiedy Cameron odkryje, co robi jego tata, prawdopodobnie stanie po stronie JSA.

Dołącz do mnie co tydzień, aby uzyskać więcej recenzji sezonu 3 Stargirl na CW.

„Co sądzisz o skręcie Sylwestra i humanisty?”

„Co myślisz o finale serialu w przyszłym tygodniu?”

Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Źródło: https://www.spoilertv.com/2022/12/stargirl-last-will-and-testament-of.html

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.