Stargirl – The Reckoning – Recenzja: Never The End

Stargirl – The Reckoning – Recenzja: Never The End

Uwaga na spoilery dotyczące odcinka w artykule. Nie czytaj dalej, jeśli jeszcze nie obejrzałeś odcinka i nie masz nic przeciwko psuciu sobie przyjemności.

Wstęp :

Finał serii rozpoczyna się zimnym otwartym setem dziewięć miesięcy temu, w którym Dragon King wykopuje ciało Sylvestra, przywraca go do życia i przenosi mózg Ultra-humanity do ciała Sylvestra. Odkrywamy również prawdziwy powód, dla którego Jordan sprowadził Ultra-humanite z powrotem w ciele Sylvestra (aby mógł mieć superbohatera, którego mógłby użyć do realizacji swoich planów bez podejrzeń). Chciał nawet, żeby Sylvester posunął się nawet do kandydowania na prezydenta, ponieważ ludzie chętniej słuchają superbohatera. W rezultacie Sylvester-humanite zyskałby sławę i publiczny uwielbienie, jakie miał wcześniej jako hollywoodzka aktorka Dolores Winters. Jordan jest naprawdę zły i wcale się nie zmienił. To było dość smutne, że ostatnią myślą, jaką Sylvester miał, było martwienie się o to, co stało się z Pat, Sylvester troszczył się o swojego najlepszego przyjaciela.

JSA wyjaśnia:

Gang szybko połączył dwa i dwa, że ​​Sylvester był ich wrogiem przez cały ten czas i rzeczywiście udało mu się zrealizować swój plan zarówno osłabienia, jak i złamania JSA.

Jordania:

Jordan powiedział Cameronowi, że Ultra-humanita zabił Pata (co było prawdą, ale pominął fakt, że Sylvester jest Ultra-humanistą). To sprawiło, że Lodowy Dziadek wściekł się na Jordana, któremu powiedział, żeby nie okłamywał Camerona. Lodowy Dziadek, Lodowa Babcia i Jordan zaczęli kłócić się o tę rozmowę w ich ojczystym języku, którego Cameron w ogóle nie słyszała. Następnie Jordan sprawił, że Cameron zadzwonił do Courtney i okłamał ją, że Sylvester i Jordan połączyli siły na złomowisku, aby zabić Ultrahumanitę, co prawdopodobnie położyło pierwsze ziarno wątpliwości co do jego ojca (nasiona te gromadziły się dopiero od tego momentu w całym odcinku).

Pat i wszystkie gwiazdy:

W innym miejscu odcinka Pat wyczołgał się z grobu w chwili, gdy Cindy, Mike i Jakeem zdołali uciec z bazy Króla Smoków i wygodnie wylądowali w fabryce Blue Valley Tire.

Walka na złomowisku:

Gang ubrał się i udał się na złomowisko, aby znaleźć Pat. Kiedy przybyli, Sylvester oczywiście skłamał i powiedział, że Pat został zabity przez Ultra-humanitę. Courtney nie kupiła podstępu, gdy Pat pojawił się na złomowisku gotowy do walki z Stripsy. Sylvester-humanite zadał pierwszy cios kosmicznemu personelowi, gdy walka się rozpoczęła, a Lodowa Babcia zaatakowała wkrótce potem, gdy miała rewanż z Yolandą.

Cindy zmierzyła się z ojcem z All Stars, chroniąc Mike’a i Jakeema. Gdy Smoczy Król miał zmiażdżyć Cindy na śmierć, Jakeem uratował Cindy, chcąc ocalić według niego najpiękniejszą dziewczynę na świecie, zamieniając Smoczego Króla w pluszową zabawkę.

Beth i Lodowy Dziadek szybko postanowili nie walczyć ponownie i zamiast tego zgodzili się powstrzymać wszystkich przed krzywdzeniem się nawzajem. Lodowa Babcia, rozgniewana tym, że jej mąż nie chce walczyć, próbowała zabić Lodowego Dziadka i przypadkowo zmiażdżyła się samochodową nikczemną wiedźmą w stylu Wschodu (przypomniało mi to Czarnoksiężnika z Krainy Oz).

Barbara pojawiła się w samą porę, by uratować Courtney z kuszą w dłoni, gdy strzelała do Jordana. Icicle jest bardzo urojeniową postacią, jak myślał, że on i Barbara zamierzają się spotkać z jego nowym planem, jest poza mną, to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których usankcjonował morderstwo Pat. Obsesja Jordana na punkcie Barbary go dopadła, gdy ponownie próbował zabić Barbarę po tym, jak go odrzuciła. Okazało się to ostatnią kroplą dla Camerona, gdy zwrócił się przeciwko ojcu i dołączył do walki po stronie JSA.

Courtney zebrała się na odwagę dzięki motywującej przemowie swojej matki, aby uratować Pat i odzyskać kosmiczny personel. Sylvester manipulował Courtney przez cały sezon i zasiał w niej wątpliwości co do tego, czy jest godna laski, a Sylvester zasługiwał na nią bardziej, co w rzeczywistości dało Sylvester-humanite większą władzę nad kosmicznym laską. Gdy Courtney zdała sobie z tego sprawę, gra dla Ultra-humanity była skończona. Courtney bardzo walczyła w całej serii, jeśli chodzi o jej własną wiarę w swoją wartość dla personelu, zwłaszcza po tym, jak dowiedziała się, że nie jest córką Sylwestra (to nawet później spowodowało pewne napięcie z Jade w sezonie 2, ponieważ Jade była w rzeczywistości córką JSA bohaterka, a nie była).

Courtney zostawiła Pat, aby zaopiekowała się Sylvesterem-humanite, gdy leciała w niebo. Pat i Ultrahumanite walczyli tam iz powrotem przez chwilę, aż Pat zyskał przewagę i uderzył Ultra-humanitę kamieniem w głowę i pokonał go. Courtney poleciała zmierzyć się z Jordanem i pomóc Cameronowi. Zdając sobie sprawę, jak daleko zaszedł jego ojciec, Cameron uwolnił swoje lodowe moce w Icicle i zmienił go w chmurę. Cameron i jego dziadek opuścili Blue Valley wkrótce po walce. To było dopiero pierwsze 20 minut odcinka.

Następstwa (wiązanie luźnych końcówek):

1. Courtney i Pat:

Pat i Courtney rozmawiali z córką ojca i wyjaśnił jej, w jaki sposób użył sztuczki, którą Sylvester nauczył go, jak rozłączyć oba kciuki, aby umożliwić mu wyślizgnięcie się z wszelkich ograniczeń, które pomogły mu wcześniej w odcinku uwolnić się i wypełznąć z jego grobu . Mimo że Sylvester i Pat mieli kontrowersyjną przyjaźń, Sylvester wciąż uratował życie swojemu najlepszemu przyjacielowi. Pat powiedział również Courtney, że słyszał wszystko, co powiedziała o tym, że jest jej bohaterem, kiedy Sylvester wyszedł z domu i zabrał kosmiczną laskę. Twórcy serii naprawdę powstrzymywali się od pozwalania Courtney nazywać Pat swoim tatą, w tym momencie zastanawiam się, czy planowali robić to bardziej konsekwentnie w sezonie 4/5.

2. Rick i Beth:

Rick porzucił klepsydrę i bycie Hourmanem, przepraszając Beth i jej rodziców za swoje wcześniejsze zachowanie. Beth przeprosiła również swoich rodziców za odpychanie ich i poprosiła ich o pomoc. Jej rodzice byli szczęśliwi, że nazywano ich pomocnikami Beth. Przykro mi, że nie zobaczymy ulepszonego kostiumu superbohatera Beth.

3. Ciało Sylwestra:

Charles McNider wrócił do serialu na ostatnią scenę i poinformował Courtney i Pat, że podczas gdy ciało Sylvestra wciąż żyło i miało się dobrze, krwawienie w mózgu spowodowane uderzeniem Pata w głowę uszkodziło mózg ultra-humanitów. Cała trójka postanowiła utrzymać Sylvester-humanite na podtrzymaniu życia, podczas gdy szukali mózgu Sylvestra, aby ewentualnie przenieść go z powrotem do jego ciała. Widzieliśmy krótką scenę, w której mózg Sylverstera w szklanym pojemniku na płyn w nieznanej górze ponownie przeżywa swoje ostatnie wspomnienie, martwiąc się o Pata w kółko, gdy Smoczy Król operował go.

4. Mike i jego biologiczna mama:

Mike poszedł do restauracji, aby w końcu spotkać się z mamą, podczas gdy Barbara i Mike pilnowali go z samochodu. Po powrocie do samochodu Mike zadzwonił do mamy Barbary i podziękował jej. Cieszę się, że mogliśmy to usłyszeć ponownie przed zakończeniem koncertu. Relacja Mike’a i Pata z matką i synem jest jednym z moich ulubionych aspektów serialu, z którego mieliśmy mniej po sezonie 1. Cieszę się, że serial nie poszedł w ślad za złą macochą (Barbara była w rzeczywistości o wiele lepszym rodzicem dla Mike porównał do Pat, kiedy pojawiła się na zdjęciu).

5. Courtney odnajduje córkę hazardzisty:

Courtney odnalazła córkę Hazardzistów i zgodnie z obietnicą przekazała Rebece list od ojca. Córka hazardzisty wydaje się być odłamkiem starego bloku, gdy przytuliła Courtney, podziękowała jej i ukradła jej naszyjnik w biały dzień.

6. Rysiek:

Rick podszedł do grobu Solomona Grundy’ego i rozmawiał z nim, gdy ręka Grundy’ego przebijała się przez ziemię. Solomon Grundy w końcu wrócił do życia.

7. Obiad JSA:

Z powrotem w domu Whitmore Dugans. Yolanda zadzwoniła do swojej matki i podjęła decyzję, że powie rodzicom prawdę, mając nadzieję, że podobnie jak rodziny jej przyjaciół, prawda będzie w stanie uleczyć i zjednoczyć jej rodzinę.

8. Courtney i Cameron:

Courtney przeszła obok domu Camerona i ponownie spotkała się z Cameronem w śniegu. Dwa gołąbki przytuliły się, gdy Cameron zapytał Courtney, czy może mu pomóc. Cieszę się, że w tym momencie po prostu się przytulili, robienie czegokolwiek innego (np. całowanie) nie wydawałoby się autentyczne, ich związek wydaje się dziwny dla nich obojga w tym momencie.

9. Kopenhaga, Dania (trzy miesiące później):

Jordan powrócił do ludzkiej postaci i obecnie mieszka w Kopenhadze w Danii. Artemida, która w ogóle nie pojawiła się w tym odcinku, w końcu się pojawia i dokonuje zemsty na zabójcy swoich rodziców. Podpaliła go, żeby mieć pewność, że nie będzie mógł wrócić.

Epilog odcinka (za dziesięć lat):

The Shade oprowadza po muzeum JSA i ujawnia aktualną listę JSA. Courtney (która jest teraz Starwoman), Wildcat, Cindy, teraz Dragon Queen, Jade, Obsidian, Stripe 2.0 (Mike), Jakeem Thunder, Icicle (Camerona), Artemis, Sand, Damage, Hourman (Rick) i Doctor Mid-Nite (Beth ). Ogłasza również, że Rick i Beth zamierzają się pobrać z Cieniem, który będzie udzielał ślubu. Jestem trochę smutny, że nigdy nie mogliśmy zobaczyć, jak ten romans właściwie rozwija się na ekranie (dwie postacie wciąż były na etapie przyjaźni). Cień wspomina również, że JSA uratowało Siedmiu Żołnierzy Zwycięstwa przed kosmicznym bóstwem zwanym Człowiekiem z Mgławicy (prawdopodobnie o to mógł chodzić w sezonie 4 lub 5) i że mózg Sylwestra został ostatecznie odzyskany i został wskrzeszony.

Jay Garrick pojawił się w ostatnich minutach odcinka, szukając Cienia i ogłosił, że potrzebuje pomocy JSA (w tym Shade’a, który jest teraz także członkiem JSA). Zakończenie programu przypomina, że ​​to naprawdę nigdy nie będzie koniec ponieważ bohaterowie zawsze powstaną, by w końcu ocalić sytuację.

Dodatkowe uwagi:

1. Wszystkie sceny walki Stargirl są wyjątkowe i bardzo mi się podobało, że serial pokazał je po raz ostatni w końcowej sekwencji wielkiej bitwy.

2. Mam szczerą nadzieję, że jakimś cudem uda się uratować przedstawienie. Bardzo chciałbym serial telewizyjny osadzony w tej osi czasu dziesięć lat później. Ponieważ DC prawdopodobnie zrestartuje wszystko i przekształci wszystkich w jeden wspólny wszechświat, może to być ostatni raz, kiedy ponownie zobaczymy któregokolwiek z tych aktorów jako te postacie.

3. To był świetny odcinek finałowy, który powiązał tyle wątków fabularnych, ile scenarzyści mogli w ramach czasu i budżetu, którym dysponowali.

Pisanie tych recenzji dla Stargirl było przyjemnością. Mam nadzieję, że podobało ci się ich czytanie.

„Co myślisz o finale?”

„Czy nadal masz nadzieję, że serial powróci w takiej czy innej formie?”

„Co ogólnie myślisz o Frenemies jako sezonie?”

Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Źródło: https://www.spoilertv.com/2022/12/stargirl-reckoning-review-never-end.html

Avatar photo

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.