Taniec 100 Netflix ma jeden z najbardziej brutalnych procesów eliminacji w reality TV — przeczytaj podsumowanie premiery

Taniec 100 Netflix ma jeden z najbardziej brutalnych procesów eliminacji w reality TV — przeczytaj podsumowanie premiery

Można by nazwać nowy serial konkursowy Netflixa Więc myślisz, że potrafisz tańczyć… obok 100 innych osób, które określą twoją długowieczność w tym programie.

Taniec 100, 6-odcinkowy, godzinny program, został wyemitowany dzisiaj i stawia ośmiu choreografów przeciwko sobie o ostateczną nagrodę w wysokości 100 000 $. Organizacja: co tydzień choreografom przydzielana jest piosenka i grupa tancerzy, którzy wykonują jeden ze swoich utworów przed żywą publicznością. Podczas spektaklu tańczą także choreografowie. I ostatecznie ci tancerze – wraz z resztą 100 profesjonalnych tancerzy, którzy tworzą tytułową trupę – decydują, który choreograf co tydzień wraca do domu. W miarę upływu tygodni grupa każdego choreografa powiększa się.

Gospodarz Sojusznicza Miłość

Instruktor peletonu Ally Love jest gospodarzem serialu, służąc jako cheerleaderka nerwowym choreografom i emcee hałaśliwej publiczności na żywo. Często wchodzi też w interakcje z niedziałającymi członkami The 100, którzy oglądają każdy numer z wybiegu zawieszonego po prawej stronie sceny i przedstawiają swoją krytykę, gdy tancerze na scenie łapią oddech.

Premiera zapoznaje nas z choreografami, których doświadczenia są bardzo różne. Patrzymy, jak po raz pierwszy słyszą swoją piosenkę (nie mogą wybrać), spotykają swoich tancerzy (oni też nie mogą ich wybrać), ćwiczą, biorą udział w próbie generalnej, a potem wychodzą na scenę przed tłum. W skrócie zestawienie to:

* Keenan: tancerz/instruktor tańca/choreograf z Nowego Jorku, który pracował z takimi artystami jak Cardi B. i Jennifer Lopez; jego rutyna w odcinku 1 dotyczy „A Palé” Rosalii.

* Rudy: tancerz/choreograf/instruktor z Miami; jego rutyna z odcinka 1 dotyczy „Tamburynu” Eve.

* Brandi: tancerka/choreograf/nauczycielka tańca z Hawajów, która pracowała z Cirque du Soleil oraz Julianne i Derekiem Hough; jej rutyna z odcinka 1 dotyczy „Tonight” Ke$hy.

* Rex: nowicjusz, który nigdy nie pracował jako choreograf; jego rutyna w odcinku 1 to „Hip Hop” Dead Prez.

* Janick: tancerka i choreografka z Montrealu, która występowała m.in Więc myślisz, że potrafisz tańczyć w Kanadzie I Najlepsza ekipa taneczna w Ameryce; jej rutyna z odcinka 1 to „You and Me (Flume Remix)” Disclosure.

* Celine: Mieszkająca w Nowym Jorku współkapitan zespołu tanecznego Brooklyn Nets, Brooklynettes, która występowała między innymi z Lil’ Kim i DJ Khaledem; jej rutyna w odcinku 1 dotyczy „16 Shots” Stefflona Dona.

* Akira: instruktor tańca, choreograf i założyciel Pretty Big Movement (zespołu tanecznego obejmującego ciała wszystkich rozmiarów, typów i kolorów), który pojawił się w dwóch teledyskach Beyoncé; jej rutyna z odcinka 1 dotyczy „Kobiety” Doja Cat.

* Max: tancerz z Los Angeles, który występował z Arianą Grande, Justinem Timberlake’em oraz na imprezach takich jak Super Bowl i Grammy; jego rutyna odcinka 1 to Samm Henshaw feat. „Kościół” Earthganga.

Eliminacja na koniec godziny składa się z dwóch części. Najpierw choreografowie stoją po drugiej stronie sceny, zwróceni twarzą do publiczności, podczas gdy tancerze, którzy wystąpili na premierze, ustawiają się w rzędach za nimi. Ich wybór linii oznacza ich głosy, na których zawodników chcą zatrzymać. „Tancerze, zróbcie teraz ruch” — mówi Ally — a potem odcinek przechodzi do napisów końcowych: Musicie obejrzeć odcinek 2, aby dowiedzieć się, kto zostanie odrzucony!

Ale jeśli doczytałeś tak daleko, zakładamy, że zainwestowałeś, więc powiemy ci teraz: [Spoiler Alert for Episode 2] Wszystko tancerzy Akiry wspiera innych choreografów, pozostawiając ją samą w centrum uwagi. A kiedy reszta The 100 zejdzie, by dołączyć do kolejek na scenie, nikt stoi za nią. Wizualizacja całej połączonej trupy, która solidaryzuje się z kimkolwiek poza Akirą, jest brutalna; jako pierwsza opuszcza program.

Teraz twoja kolej. Co ci przyszło do głowy Taniec 100premiera? Oceń go za pomocą poniższej ankiety, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Źródło: https://tvline.com/2023/03/17/dance-100-premiere-recap-episode-1-netflix/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.