Taylor Swift’s Eras Tour: ujawniono setlistę

Taylor Swift’s Eras Tour: ujawniono setlistęZobacz galerię

Źródło obrazu: Michael Zorn/Shutterstock

 • Taylor Swift rozpoczęła swoją trasę Eras Tour w Glendale w Arizonie 17 marca.
 • Fani na koncercie na żywo aktualizowali setlistę, gdy wchodziła na scenę.
 • Taylor będzie kontynuował amerykańską część trasy do początku sierpnia.

Trasa Eras Tour rozpoczęła się 17 marca w Glendale w Arizonie! Taylora Swifta od miesięcy ciężko pracowała, przygotowując ten program dla swoich fanów. To pierwsza trasa koncertowa piosenkarza od 2018 roku, a oczekiwania związane z tą trasą były wysokie. Od ostatniej trasy koncertowej Taylor wydała cztery albumy, a także dwie ponownie nagrane wersje starych albumów. Spekulacje na temat tego, które utwory faktycznie znajdą się na setliście programu, szalały wśród fanów, odkąd Taylor ogłosił trasę koncertową w listopadzie 2022 roku.

Podczas premiery Taylor udowodniła, że ​​podczas tej trasy koncertowej zabierze tłum z całego swojego katalogu muzycznego. Zaczęła od Kochanek ery i stamtąd kontynuowano. Dowiedz się wszystkiego, co wiemy o setliście i trasie koncertowej poniżej:

Taylor Swift
Taylor występujący podczas programu telewizyjnego. (Michael Zorn/Shutterstock)

Setlista trasy koncertowej Taylor Swift Eras

Taylor zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby wszystko o tym koncercie utrzymać w tajemnicy aż do pierwszego wieczoru, ale fani przed stadionem muszą wcześniej usłyszeć NIEKTÓRE z piosenek, które będzie grała. Jednak nic nie przygotowało nikogo na to, co Taylor przyniósł pierwszego wieczoru. Aktualizacja setlisty na żywo poniżej:

 • „Miss Americana i książę złamanych serc”
 • “Okrutne lato”
 • „Człowiek”
 • “Musisz się uspokoić”
 • “Kochanek”
 • “Łucznik”
 • “Nieustraszony”
 • “Twoje miejsce jest przy mnie”
 • “Historia miłosna”
 • „Ten cholerny sezon”
 • “Wierzba”

33-latek miał setki piosenek i dziesięć albumów do wyboru, jeśli chodzi o kuratorowanie tej setlisty. Od ostatniej trasy wydała albumy Kochanek, Folklor, Evermore I Północea także ponowne zapisy Nieustraszony I Czerwony. Ponowne nagrania zawierają kilka nowych piosenek, z dodanymi dodatkowymi utworami, które nie sprawiły, że album za pierwszym razem został skrócony. Jedną z takich piosenek jest ulubieniec fanów „All Too Well (10 Minute Version)”, który zdobył nagrodę Grammy i wiele innych wyróżnień.

Nie jest również jasne, czy Taylor będzie miała tę samą dokładną setlistę każdego wieczoru, czy też będzie zmieniać rzeczy w każdym programie. Podczas Reputation Tour Taylor miała jedno miejsce w setliście, w którym każdego wieczoru grała inną piosenkę ze swojego obszernego katalogu. Dzięki temu fani mogli zobaczyć, jak gra utwory, których nie śpiewała na żywo od lat. Poza tym Taylor znana jest z tego, że na swoje występy zaprasza na scenę specjalnych gości, więc zawsze istnieje możliwość dołączenia do niej różnych artystów muzycznych, którzy również zaśpiewają własne piosenki.

Daty tras koncertowych Taylor Swift Eras

Kiedy Taylor po raz pierwszy ogłosiła swoją trasę Eras, potwierdziła, że ​​pierwsza część obejmie 27 koncertów w Stanach Zjednoczonych wiosną i latem 2023 roku. Oczywiście popyt na bilety był bardzo duży, więc podwoiła liczbę koncertów. Od marca 2023 r. Trasa Eras obejmuje obecnie 52 daty (patrz poniżej).

Poza tym na pewno będzie ich więcej. W ogłoszeniu Taylora na Instagramie wyjaśniła, że ​​to dopiero pierwszy etap trasy. Ponadto w październiku 2022 r. brytyjski sklep na stronie internetowej Taylora potwierdził, że zbliżają się daty w Anglii. Fani, którzy zamówili w przedsprzedaży album Taylora Północe w sklepie otrzymali „specjalny kod przedsprzedażowy dostęp do nadchodzących i jeszcze nie ogłoszonych dat koncertów w Wielkiej Brytanii”. Kolejne etapy trasy nie zostały potwierdzone.

Taylor Swift
Taylor występujący na AMA 2019. (Chelsea Lauren/Shutterstock)

Na pierwszy etap trasy Taylor zwerbował różne występy otwierające. Na każdym koncercie zagrają dwa akty otwierające z listy. Otwieraczami są: HAIM, Paramore, Phoebe Bridgers, Gracie Abrams, GAYLE, Beabadoobee, Girl In Red, MUNA, I Owenn. Zobacz daty tras koncertowych w USA poniżej:

17 i 18 marca 2023 — Stadion State Farm w Glendale w Arizonie
24 i 25 marca 2023 — Allegiant Stadium w Paradise, Nevada
31 marca, 1 i 2 kwietnia 2023 — AT&T Stadium w Arlington w Teksasie
13, 14 i 15 kwietnia 2023 — Raymond James Stadium w Tampie na Florydzie
21, 22 i 23 kwietnia 2023 — Stadion NRG w Houston w Teksasie
28, 29 i 30 kwietnia 2023 — Stadion Mercedes-Benz w Atanta, Georgia
5, 6 i 7 maja 2023 — Nissan Stadium w Nashville, Tennessee
12, 13 i 14 maja 2023 — Lincoln Financial Field w Filadelfii, Pensylwania
19, 20 i 21 maja 2023 — Gillette Stadium w Foxborough, Massachusetts
26, 27 i 28 maja 2023 — MetLife Stadium w East Rutherford, New Jersey
2, 3 i 4 czerwca 2023 — Soldier Field w Chicago, Illinois
9 i 10 czerwca 2023 — Ford Field w Detroit, Michigan
16 i 17 czerwca 2023 — Stadion Acrisure w Pittsburghu w Pensylwanii
23 i 24 czerwca 2023 — US Bank Stadium w Minneapolis, Minnesota
30 czerwca i 1 lipca 2023 — Paycor Stadium w Cincinnati, Ohio
7 i 8 lipca 2023 — Arrowhead Stadium w Kansas City, Missouri
14 i 15 lipca 2023 — Stadion Mile High w Denver, Kolorado
22 i 23 lipca 2023 — Lumen Field w Seattle w stanie Waszyngton
28 i 29 lipca 2023 — Levi’s Stadium w Santa Clara w Kalifornii
3, 4, 5, 8 i 9 sierpnia 2023 — Stadion SoFi w Inglewood w Kalifornii

Kontrowersje wokół Taylor Swift Ticketmaster

Kiedy bilety na Eras Tour trafiły do ​​sprzedaży, popyt był bezprecedensowy. Przed datą rozpoczęcia sprzedaży fani mogli zarejestrować się w celu uzyskania kodu „zweryfikowanego fana”, który był próbą wyeliminowania botów z zakupu biletów przez Ticketmaster. Wykonano losowanie w stylu loterii, dając tylko wybranej liczbie fanów kody przedsprzedażowe do zakupu biletów.

Mimo setek tysięcy fanów nie otrzymując kody i umieszczając na „liście oczekujących”, Ticketmaster nadal się zawieszał, gdy hordy Swifties gromadziły się na stronie w dniu przedsprzedaży 15 listopada. Miliony ludzi próbowało zalogować się do sprzedaży w tym samym czasie, powodując awarię strony. Prezes Live Nation ujawnił później, że 14 milionów fanów próbowało zarejestrować się jednocześnie, mimo że Ticketmaster spodziewał się tylko 1,5 miliona na podstawie rozdanych kodów.

Ticketmaster został zmuszony do odwołania regularnej sprzedaży na koncert z powodu braku pozostałych biletów. Tysiące fanów nie było w stanie zdobyć biletów na trasę, co doprowadziło do oburzenia i sprzeciwu wobec Ticketmaster. 18 listopada Taylor udała się na swoją historię na Instagramie, aby odnieść się do sytuacji. W szczególności zawołała Ticketmaster, że nie jest w stanie poradzić sobie z wymaganiami sytuacji, mimo zapewnień, że zostanie to pokryte.

„Jest rzeczą oczywistą, że bardzo chronię moich fanów” — napisał Taylor. „Robimy to razem od dziesięcioleci i przez lata wniosłem do domu tak wiele elementów mojej kariery. Zrobiłem to SPECYFICZNIE, aby poprawić jakość wrażeń moich fanów, robiąc to sam z moim zespołem, który troszczy się o moich fanów tak samo jak ja. Naprawdę trudno mi zaufać zewnętrznemu podmiotowi z tymi relacjami i lojalnością, a dla mnie rozdzierające jest obserwowanie, jak zdarzają się błędy bez możliwości powrotu. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie tak ciężko próbowali zdobyć bilety, a ja próbuję dowiedzieć się, jak można poprawić tę sytuację. Nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać, ponieważ wielokrotnie pytaliśmy ich, czy mogą obsłużyć tego rodzaju żądania i zapewniono nas, że mogą. To naprawdę niesamowite, że 2,4 miliona ludzi dostało bilety, ale naprawdę wkurza mnie, że wielu z nich czuje się, jakby przeszło kilka ataków niedźwiedzi, żeby je zdobyć. A tym, którzy nie dostali biletów, mogę tylko powiedzieć, że mam nadzieję, że stworzymy więcej okazji do wspólnego śpiewania tych piosenek. Dziękuję, że chcesz tam być. Nie masz pojęcia, ile to znaczy.

Taylor Swift
Taylor na scenie ze swoimi tancerzami. (Chelsea Lauren/Shutterstock)

Tego samego dnia Ticketmaster przeprosił za fiasko w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Firma przeprosiła specjalnie Taylor i jej fanów, jednocześnie próbując wyjaśnić, w jaki sposób sprawy wymknęły się spod kontroli. Ticketmaster zamieścił statystyki pokazujące, ile osób przychodziło na stronę w celu zakupu biletów, i wyjaśnił, czym różni się ta astronomiczna liczba od tego, czego doświadczyli w przeszłości. „Historycznie około 40 proc [verified] Fani [with presale codes] faktycznie się pojawiają i większość kupuje średnio 3 bilety” – wyjaśnia post. „Około 1,5 miliona [of 3.5 million who signed up] ludziom wysłano kody umożliwiające dołączenie do wyprzedaży na wszystkie 52 daty”.

W poście kontynuowano: „Tym razem oszałamiająca liczba ataków botów, a także fanów, którzy nie mieli kodów, spowodowała bezprecedensowy ruch w naszej witrynie, co spowodowało łącznie 3,5 MILIARDA żądań systemowych”. Firma zapewniła również fanów, że „zawsze pracują nad poprawą procesu kupowania biletów”.

W styczniu 2023 r. firma Ticketmaster/Live Nation stanęła przed przesłuchaniem w Senacie, czy jej monopol na branżę kupowania biletów jest tym, co doprowadziło do tej kontrowersji. Podczas przesłuchania prezes Live Nation po raz kolejny przeprosił Taylor i jej fanów. „Musimy robić lepiej i będziemy robić lepiej”, nalegał, per Associated Press. Wyżsi rangą Ticketmaster zostali przesłuchani przez Senat podczas przesłuchania, a wielu senatorów nawet wyciągnęło teksty piosenek Taylor Swift, aby przedstawić swoje argumenty. Dopiero okaże się, czy to przesłuchanie będzie miało jakikolwiek wpływ na spółkę w przyszłości.

Kliknij, aby zasubskrybować nasz bezpłatny codzienny biuletyn HollywoodLife aby otrzymywać najgorętsze wiadomości o celebrytach.

Źródło: https://hollywoodlife.com/feature/taylor-swift-eras-tour-setlist-5050982/

Martyna Bronisława

Martyna Bronisława

Uwielbiam seriale i filmy. Jako fan seriali z lat 80-tych na początku i wciąż uzależniony od współczesnych seriali, ta strona jest spełnieniem marzeń o dzieleniu się moją pasją z innymi.